MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Flaş, Pendik, Sivil Toplum, Toplum » Dünya Kadınlar Günü renkli etkinliklerle kutlandı!

Dünya Kadınlar Günü renkli etkinliklerle kutlandı!‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ kapsamında düzenlenen etkinlikler bu yıl da renkli görüntülere sahne oldu. Başkan Kenan Şahin tarafından Gazipaşa Caddesi’nde Pendikli kadınlara kırmızı gül dağıtılırken, İSMEK, KİŞGEM ve Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile düzenlenen resim ve el-sanatları sergisinin açılışı da gerçekleştirildi. Sergilerdeki ürünlere erkeklerin de ilgisi büyük oldu.

8 Mart Dünya Kadınlar günü çerçevesinde Pendik Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde, ‘Kadın Emeğine Saygı Sergisi’ düzenlendi. Sergiye katılan kadınlar el ürünlerini sergilerken, kadın ressamların yaptığı resimler de sergide büyük ilgi gördü. Pendik Belediyesi öncülüğünde İSMEK, Pendik Halk Eğitim Merkezi ve KİŞGEM tarafından organize edilen etkinlikte konuşan Belediye Başkanı Kenan Şahin, “Kadınların, dünya üzerindeki haklarının tamamına ulaşmaları için çalışmamız gerekir. 8 Mart bu açıdan gerçek bir fırsat. Bizler de Pendik’te kadınların özellikle çalışma hayatında daha aktif olmaları için KİŞGEM ve KOSGEB gibi kurumlarla çalışıyoruz.

Bizim kadınlarımız ülkemizde, şehrimizde çok başarılı işler yapıyorlar. İstedik ki her sene sorumlulukları konuştuğumuz yerde güzellikleri de ihmal etmeyelim. Bugün burada kadınların emeklerinin sadece bir kısmını görüyoruz. Bu güzellikleri paylaşmak adına bundan sonra da çok sayıda etkinliğe şahit olacaksınız.

Tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarken, 8 Mart kadınların aydınlık geleceği için bir başlangıç olsun.” dedi.  Başkan Şahin konuşmasının ardından el sanatları sergisini gezerek kadınlara kırmızı gül verdi. Sanat Merkezi’nde açılan ve kadınların resimlerinin sergilendiği sergiyi de gezen Başkan Kenan Şahin, resimleri çok beğendiğini söyledi.

📆 09 Mart 2012 Cuma 10:25   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR