MENÜ ☰
23 Ocak Uğur Mumcu'yu anma Yol Koşusu
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Flaş, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » DSP Şehitlere sahip çıktı!
DSP Şehitlere sahip çıktı!


Demokratik Sol Parti (DSP) İl Genel Meclis üyesi İlhan Güzelgün, İl Genel Meclisinin 201 yılı Şubat ayı toplantısının 10.20.2012 tarihli birleşiminde İstanbul’da yaşayan ve maddi durumları iyi olmayan şehit ailelerinin elektrik, su ve doğalgaz gibi zaruri ihtiyaçlarının İstanbul İl Özel İdaresi tarafından karşılanması hakkındaki 06.02.2012 tarihli önerge verdi. Ne var ki şehit ailelerinin yararlanacağını konu eden önerge kabul edilmesine  rağmen olumsuz görüş bildirildi ve “ İdaremiz 2012 Mali Yılı Bütçesinde ve Yatırım Programında talep edilen konu ile ilgili ödenek yer almamaktadır” gerekçesi ile şehit ailelerinin yararlanacağı elektrik,su ve doğalgaz ihtiyaçlarının karşılacağı önerge teklifi  Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’nca olumsuz cevap verildi.

SERT TEPKİ GÖSTERİLDİ

Demokratik Sol Parti (DSP) Kartal İlçe Başkanı Adnan Balcı,Basından sorumlu Başkan Yardımcısı Semra Demirbaş ve İl Genel Meclis üyesi İlhan Güzelgün,ilçe merkezinde konu ile ilgili düzenlemiş oldukları Basın  Toplantısında şehit ailelerinin elektrik, su ve doğalgaz gibi ihtiyaçlarının karşılanmasına olumsuz görüş belirtilmesini ve ret edilmesine şöyle tepki gösterdi: “ Bugün, “Çanakkale Zaferi”nin Yıldönümü. Çanakkale Zaferi dünya tarihinde bir dönüm noktası olmuştur. Tarih boyunca hür ve bağımsız yaşamış Türk milleti esarete alışık olmayan asil ve büyük bir millettir.Bu vatan toprakları için canlarını seve seve  vererek bir ulusun kaderini değiştiren,vatanımızı,istiklalimizi,sarsılmaz imanları ve eşsiz   cesaretlerine borçlu olduğumuz şehitlerimiz dünyada eşi benzeri olmaya bir destan yazmıştır.

Ergün şehit veren bir millet olarak artık şehitlik mertebesinin taşıdığı anlamı kavrayamaz anlayamaz olduk vatan uğruna verilen canların değeri kalmadı. Çünkü ülkemizin bölünmez bütünlüğününü korumak için şehit düşen ve sosyal güvencesi bulunmayan şehit yakınları ile gazilerin her türlü mağduriyet ve mahrumiyetlerinin korunması amacıyla 10.02.2012 tarihinde İl Genel Meclis Üyemiz İlhan Güzelgün İl Meclisi’nde bir önerge sundu. Biliyoruz ki verilen can’ların hiçbir şekilde maddi karşılığı olamaz ama en azından bizlerin huzuru için canlarını, kollarını, bacaklarını feda etmiş bu gencecik insanların ailelerine azıcık da olsa borcumuzu ödeyebilmek, acılarını hafifletmek için böyle bir şey düşündük ama maalesef bu önerge komisyon tarafından onaylanmadı. Önergede; şehit yakınlarının ve gazilerimizin elektrik, su vs. gibi zaruri ihtiyaçlarının faturalandırılması bu ihtiyaçların devlet tarafından karşılanması talep edilmişti. Bu önergeyi DSP olarak meclise sunmuş olabiliriz ama her anlamda destek görmelerini sağlayabilmekti. Özgünüz” şeklinde tepki gösterdi.

“ KONUNUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIM”

Şehit aileleri ve gazilerin elektrik, su ve doğalgaz faturalarından muaf tutulması için İl Genel Meclisine vermiş olduğu önergeye olumsuz görüş belirtilmesine de şöyle tepki gösterdi: “ İl Genel Meclisi’nde de hem AK Partili hemde CHP’li arkadaşlarım tarafından alkışlandık. Ancak önerge meclisten ilgili komisyona havale edildi,bürokraside önü kesildi.Canımı acıtan nokta bana siyasi net cevap verilmiyor” yorumunu yaptı.

Güzelgün, konunun takipçisi olacağını da sözlerine ekledi.

Fethi SATICI

 

Etiketler: , ,
📆 19 Mart 2012 Pazartesi 13:08   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR