- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Türkiye’nin Dört Bir Yanındaki 65 Okulumuz Filli Okul Projesi’yle Boyandı…

Türk boya sektörünün lideri Filli Boya’nın sosyal sorumluluk bilinciyle Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ile birlikte yürüttüğü, ülkemizdeki en kapsamlı eğitim yardımlarından biri olan “Filli Okul” projesi 2009 yılında da tüm hızıyla devam ediyor. Filli Okul Projesi kapsamında bu yıl, yaklaşık 72 ton iç ve dış cephe boyası ile astar kullanılarak 65 okulumuz yenilendi.

174.675 metrekare alanının boyandığı Filli Okul Projesi ile 40.000’e yakın öğrencimiz 2009 yılı eğitim öğretim yılına sağlıklı ve modern şartlar altında merhaba diyecek.

İlk kez 2008 yılında gerçekleştirilen öğrencilere daha iyi eğitim koşulları sağlanmasının amaçlandığı proje kapsamında ülkemizin dört yanında bulunan 51 okulumuz boyanmıştı. Proje için 2009 yılında yaklaşık

72 ton boya kullanılarak yenilenen okul sayısı da 65’e yükseltildi.

Filli Boya’nın, ülkemizdeki en kapsamlı eğitim yardımlarından biri olan “Filli Okul” projesi kapsamında okullarının boyanmasından dolayı çok mutlu olduklarını ifade eden okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenci velileri katkılarından dolayı Filli Boya ve ÇYDD’ye teşekkürlerini ilettiler.

Filli Boya, topluma ve çağdaş eğitime katkı amacıyla gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projelerine gelecek dönemde de devam etmeyi planlıyor.