MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Manşet, Toplum » Türk Eğitin Sen’den İftar

Türk Eğitin Sen’den İftarTürk Eğitim Sen 6 Nolu Şube’den iftar.

Pendik, Işılay Düğün salonunda verilen iftarda başkan Çelik, “Eğitimli insanları ve eğitim çalışanlarını idare etmek kolaydır ama köleleştirmek zordur” dedi.

İftara; Kamu Sen İl Başkanı Yrd. Doç. Dr. M. Hanefi Bostan, Türk Eğitim Sen 2 Nolu Şube Başkanı Halil İbrahim Çakmak, Türk Eğitim Sen 3 Nolu Şube Başkanı Mehmet Aslan, İlköğretim Müfettişleri Tuzla ve Pendik Gurup Başkanları Süleyman Yıldız ve Mustafa Durhan ve Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Zeki Kayhan katıldı.

Siyasi parti temsilcileri ile Sivil toplum örgütlerinin de yer aldığı iftara okul müdürleri ve öğretmenler büyük ilgi gösterdi.

Tuzla İmam Hatip Lisesi eski Müdürü Nazım Baş’ın duası ile yemekte Şube Başkanı Sami Çelik kısa bir konuşma yaptı. Katılımcılara ve üyelere teşekkür eden Çelik, konuşmasında: Milli Eğitim Bakanlığının yanlış uygulamalarına değindi. Pendik’te 37 okul müdür atandığını bunlardan 3’ünün Türk Eğitim Sen üyesi olduğunu ifade ederek duyuru yapılmadan yapılan müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı atamalarının yanlışlığına değindi.

“Eğitimli insanları ve eğitim çalışanlarını idare etmek kolaydır ama köleleştirmek zordur” şeklinde konuşan çelik, “Biz varlığımızın Türk varlığına adamış kişileriz. Vatanımızı, devletimizi, Türk Milletini çok seviyoruz. Bu değerlerimizi hiç kimseyle bölmeyiz, böldürmeyiz. Biz ne mutlu Türk’üm diyene, diyebilen insanlar yetiştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Memur maaşlarının yetersizliğine de değinen Türk Eğitim Sen 6 Nolu Şube Başkanı Sami Çelik, “Ortalama memur maaşı 1200 lira, Hükümetin verdiği zamsa % 4’tür. Memur bu zamla geçinemez” bu zammı kabul etmiyoruz” şeklinde konuştu.

“Türkiye sevdamız ekmek için kavgamız” ibaresinin yer aldığı pankart altında yapılan program, yönetim kurulu üyelerinin takdimi ile devam etti. Yemek sonunda katılımcılara çay servisi yapıldı.

M. Nazım Telli

Etiketler: , , , ,
📆 11 Eylül 2009 Cuma 14:35   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR