- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Durmuş, “ Bu maçı kazanmayı çok istedik”

Sezer sezgin

Kartalspor’un sol kanat oyuncularından Sezer Sezgin, Boluspor karşılaşması sonrasında yapılan basın toplantısında “Kartalspor’u hak ettiği yere yaklaştırmak istiyoruz” açıklamasında bulundu.

 

 

Sezer; “ Ne bugün aldığımız sonuçtan, ne de lig’de bulunduğumuz konumdan memnun değiliz. Takım halinde sergilediğimiz performans açısından daha iyisini hak ettiğimizi düşünüyorum. En azından şuanda Play-Off grubuna daha yakın bir konumda olmamız gerekiyordu. Bazı şanssızlıklardan ötürü şuan istediğimiz konumda değiliz.

 

Her hafta olduğu gibi bugünde özverili bir oyun sergiledik, geçen hafta aldığımız mağlubiyeti bu hafta alacağımız bir galibiyetle telafi etmeyi düşünüyorduk ve Boluspor’la aramızdaki puan farkını dört’e indirmek istiyorduk fakat olmadı. Şimdi önümüzde dört maç kaldı, Kartalspor birkaç sezondur lig’i 13. -14.sıralarda tamamlıyor bizim tek amacımız Kartalspor’u üst sıralara taşımak, hak ettiği yerlere daha da yaklaştırmak.

Önümüzdeki sezona insanlara daha umutlu pozitif bir Kartalspor bırakmak istiyoruz.” dedi.

Ferdi Başoda

Kartalspor’un beraberlik golünü kaydeden Ferdi Başoda, “Kalan haftalarda elimizden gelen mücadeleyi göstereceğiz” dedi.

Ferdi; “Bugün her iki takımda çok iyi mücadele etti. Fakat bugün daha çok isteyen taraf bizdik.

 

Geriye düşmemize rağmen maçı bırakmadık, gol atacağımızı biliyorduk ve ilk yarının bitimine doğru eşitliği sağladık. Karşılaşmada eşitlik bozulmayınca beraberlikle sona erdi. Galip gelmek isterdik çünkü bulunduğumuz yeri hak etmiyoruz, çok iyi mücadele ediyoruz, çok iyi oynuyoruz ama son haftalarda sonuca gidemiyoruz.

Sakaryaspor, Güngörenspor, Tanşanlı , Giresunspor gibi sıralamada altımızda bulunan takımlara puan verdik. Bu maçları kazanmış olsaydık ilk altı içerisinde olacaktık. Artık geride dört maçımız kaldı bu dört haftada 12 puan demek bizde en iyi mücadelemizi ortaya koyarak bu 12 puandan alabildiğimiz kadar puan almak istiyoruz.

İlk altı içinde olamıyorsak ilk yedi içinde bitirmek istiyoruz 13. – 14. değil. Bunun içinde elimizden gelen mücadeleyi göstereceğiz.”dedi.

Gökhan Güney

Kartalspor’un başarılı orta sahsa oyuncularından Gökhan Güney, karşılaşmanın ardından yaptığı açıklamada “ Pozisyon vermediklerini” ifade etti.

 

Gökhan; “ Bugün maçın başından sonuna kadar maça hakim olan bir Kartalspor vardı. Yediğimiz gol dahil doksanıncı dakikaya kadar pozisyon verdiğimizi düşünmüyorum. Maçla alakalı söyleyeceğim fazla bir şey yok ama üzgün olduğumu belirtmek istiyorum. Onlarca milyon harcanarak kurulan takımları görüyoruz bizden hiçbir farkları yok.

Ben takım arkadaşlarımla, teknik ekibimizle, bu taraftarlarla ve semtle gurur duyuyorum. Birbirimize yaslanarak onurumuzla şerefimizle semtimizi en iyi şekilde temsil ettiğimize inanıyorum.

Artık bunu söylemek zorundayım biraz destek bekliyoruz, Bu ilçeye bu takıma gönül verenler kimlerse bu oyuncu grubuna destek versinler. Biz alt sıradaki dört takıma verdiğimiz puanlarla 48 puan yapmıştık ama maalesef herkesin istemesi lazım. Söyleyecek fazla bir şeyim yok inşallah bitirebildiğimiz en üst nokta lig’i bitirip gelecek sezona bakacağız.” dedi

Besim durmuş

Kartalspor teknik direktörü Besim Durmuş, Boluspor karşılaşması sonrasında katıldığı basın toplantısında “ Karşılaşmanın başından sonuna kadar maçı istedik” dedi.

Durmuş; “İki hafta iç sahada Güngörenspor karşısında iki puan kaybımız moral motivasyonumuzu, takım kurgumuzu ve enerjimizi azaltmıştı. Bu geçen hafta oynadığımız Giresunspor karşılaşmasına da yansıdı.

Bu sporcu grubu, bizler kısıtlı imkanlara rağmen hem olumlu futbol hem de kendi futbol kültürünü oluşturan bir yapımız vardı. Play-Off grubu içerisinde olmak istiyorduk, bütün oyuncularımda hissediyorduk ve arzuluyorduk. Güngörenspor maçı bizim moral motivasyonumuzu bozdu buda Giresunspor maçına yansıdı.

Bugün itibariyle Boluspor bu lig’in önemli takımlarından biri, şampiyonluğu hedefleyen, her sene lig’e renk katan, kurumsal yapısıyla düzgün bir takım. Bu takıma karşı motivasyonu az olan bir yapıdan çıkıp bugünkü maça olumlu hazırlandık, iyi de futbol oynadık. Kalemizde gereksiz bir gol gördük ama Ferdi ile beraberliği yakaladık.

Şöyle söyleyebilirim, karşılaşmanın başından sonuna kadar maçı isteyen, topun bulunduğu yerde kazanma arzusu olan, gol atmak için her türlü girişimde bulunan hem hücumda hem de savunmada olumlu futbol oynayan, topu yere indirmek isteyen, oyunu kanatlara açıp kenarlardan gelen  toplarla dönen ve dönen toplarla atak sonuçlandırmak isteyen aynı zamanda alan daraltan arzulu bir Kartalspor vardı.

Elbette Boluspor gibi bir takımdan puan almak önemli ama ben bugün kaybettiğimiz iki puana üzülüyorum. Yüzde yüz söyleyebilirim ki oyuncularım kazanacak kadar iyi oynadı ama maalesef Play-Off grubundan biraz daha uzaklaştık.

Gelecek haftalarda lig’i daha iyi yerlerde bitirmek adına yine pozitif futbolumuzu ve inisiyatifimizi ortaya koyup maçlarımıza devam etmek istiyoruz.

Bugün itibariyle oynanan futbolun karşılığını alamadığımızı düşünüyorum.” dedi.