- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Özel Ahmet Şimşek Koleji’nde 23 Nisan Etkinliği!

Özel Ahmet Şimşek Koleji 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla okul kampüsünde çok renkli bir etkinlik gerçekleştirdi. Etkinliğe ,Okul  Kurucusu Ahmet Şimşek,Kurucu Temsilcisi, Genel Eğitim ve Sanat Yönetmeni Yasemin Kumral Şimşek ve İlköğretim Müdürü Hasan Delikenli’nin konuşmalarıyla başlandı.

Okul Kurucusu Ahmet Şimşek açılışta yaptığı konuşmada “Biz çocuklarımıza özel bir önem veriyoruz. Onlara, ülkemizin geleceğinin oluşmasında , her çocuğun ileride başarılı ve mutlu bir birey olabilmesi için tüm imkanları tesis etmiş durumdayız. Gerek kaliteli eğitim kadromuz, gerek sosyal ve kültürel etkinliklerimiz, her çocuk için sahip olabilecekleri özel bir şanstır.

 

Ahmet Şimşek Koleji olarak eğitim- öğretim kalitesinden taviz vermeden, en üst düzeyde, en geniş imkanlarla hizmet üretirken, bunu hiçbir özel okulla mukayese edilemeyecek ölçüde ekonomik fiyatlarla gerçekleştirdik. Amacımız geleceğimiz olan çocuklarımızın bu imkanlardan faydalanmasıdır” dedi.

Kurucu Temsilcisi, Genel Eğitim ve Sanat Yönetmeni Yasemin Kumral Şimşek ise konuşmasında“Çocuklar bizim geleceğimiz. Onları geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için tüm imkanları sunuyoruz. Hedefimiz çocuklarımızı geleceğe donanımlı olarak hazırlamak, bu hedefimizi Türkiye çapında yapılan okulistik sınavlarındaki Türkiye birinciliklerimizle kanıtladık” diyerek çocukların her konuda eksiksiz yetişmesine ne kadar önem verdiklerini vurguladı.

Okul Müdürü Hasan Delikenli yaptığı konuşmasında ”Türkiye çapında yapılan okulistik sınavlarında muhtelif sınıflarda Türkiye birincilerimizin başarılarını kutluyoruz, ayrıca okulumuzda bir kumanda ile soru çözmek artık kolay .Çünkü çocuklarımız artık projeksiyonlu Wall-marker akıllı tahta ile eğitim yapacaklar. Büyük Atatürk’ün de dediği gibi “Sizlerden çok şeyler bekliyoruz.”dedi.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yapılan gösteride öğretmenleri tarafından sistemli çalıştırılan öğrenciler,yaptıkları çalışmaların sonuçlarını davetlilere sundular. Törende İngilizce okul korosupopüler eserlerini başarıyla seslendirirken, 6.,7., ve 8. Sınıf öğrencileri Egemenlik Andı’nı söylediler. Gösteri modern dans gösterisi, step gösterisi, halk oyunları, ve 23 Nisan oratoryosu ile son buldu.