- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

A2 Ç.RİZESPOR 1 : KARTALSPOR 2

Kartalspor A2 takımı yaptığı basın açıklamasında; A 2 Ligi Final gurubunda mücadele eden takımımız , beraberlikle sonuçlanan Antalya spor maçından sonra 27.04.2012 saat 14:30 da Rize Atatürk stadında karşılaştığı Ç.Rizespor’u Savaş TAĞA ve Yener DEMİRCİ’nin golleriyle 2 – 1 mağlup etmeyi başardı.

Son haftalara yaklaşırken heyecanın da üst düzeye çıktığı final grubunda Teknik Sorumluluğunu Özgür ZENGİN’in yaptığı A 2 takımımız  Türkiye Şampiyonasına katılmak için emin adımlarla ilerliyor.

Antalya spor’la iç sahada berabere kalarak puan kaybeden takımımız , kazanmak parolasıyla çıktığı maçta takım ruhunun ve mücadelenin en üst düzeye yükseldiği müsabakayı  kazanmasını bildi.

Müsabakaya 1-OSMAN ŞİMŞEK, 2-MERT ÖNER, 3-YENER DEMİRCİ, 4-EMRAH TAYSİ, 5-FURKAN KAYGIN, 6-MERT SARI, 7-MESUT UZUN, 8-ANIL ŞAHİN, 9-TÜRKAY ATÇI, 10-SAVAŞ TAĞA, 11-BURAK GÖKSEL le çıkan takımımız Mesut UZUN’un yaptırdığı iki penaltı sonrasında Dk 70 Savaş TAĞA, Dk.81 Yener DEMİRCİ meşin yuvarlağı ağlara göndermeyi başararak 3 puanı aldı.

Takımımız 11 maç sonunda topladığı 20 puanla Gençlerbirliği takımıyla aynı puana sahip olup averajla 4. Sırada yer aldı.
Final grubunda statü gereği ilk dört takım Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanıyor.

12. Hafta  03.05.2012 Perşembe saat 15:30 da KARDEMİR KARABÜK SPOR la KARTAL İLÇE STADIN’da karşılaşacak olan takımıza Altyapı ailesi olarak Ç.Rizespor maçı için Teşekkür ediyor,oynayacağı müsabaka içinde Başarılar diliyoruz dedi.