- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Besim Durmuş; Göztepe Maçı Öncesi Çok Kısa Bir Sezon Değerlendirmesi Yaptı!

Kartalspor teknik direktörü Besim Durmuş, lig’in son haftasında karşılaşacakları Göztepe maçı öncesi çok kısa bir sezon değerlendirmesi yaptı.

Durmuş; “Lig’in son haftasına geldik, yarın Göztepe ile oynayacağımız maçla sezonu kapatacağız.

Bu sezon genel anlamda söyleyebilirim ki hem camiamız adına, hem futbol kamuoyu adına, hem de futbolcularımız adına alabileceğimiz maksimum verimi alarak Bank Asya 1.lig içerisinde önemli bir yer bulduk. Hatta Play-Off’u hedefliyorduk ve bu noktaya da geldik ama birkaç gereksiz maçta özellikle iç sahada berabere kalarak bu hedefimizden uzaklaştık.

Son birkaç hafta hedefsiz kaldık ama hedefsiz maçlarda bile oyuncularımız çok olumlu davranış sergiledi. Bizim adımıza her şey güzel gidiyor Play-Off’a kalabilseydik elbette fevkalade olurdu.

Lig’in geneline baktığımızda iyi bir oyun karakteriyle kendimize ait bir oyun felsefesi oluşturduk, gerek savunma gerekse hücum oyuncularımız bunu her maçta her sahada her takıma karşı fair-play çerçevesinde uygulamaya çalıştı.

İnşallah son hafta Göztepe maçını kazanarak lig’i bitiririz. Galip gelirsek hem lig’i dokuzuncu sırada bitirmiş olacağız, hem de moralli bir final olmuş olacak. Bizim açımızdan Göztepe maçı önemli arkadaşlarım kazanacak davranışı sahada sergileyecek. İç saha avantajını kullanarak inşallah lig’i dokuzuncu bitirmek istiyoruz, bunu oyuncu grubumuz hak etti daha iyilerini de hak etti.

Genel anlamda emeği geçen bize destek veren en başta başkanımız, taraftarımız, yönetim kurulumuz, sahada alın teri döken bütün oyuncularımız olmak üzere olumlu bir süreç yaşadık. Birbirimize destek vererek gayet güzel bir sezon geçirdik.

Şampiyon olan takımlara Süper lig’de başarılar diliyorum,  Play-Off oynayanlara inşallah hak ettiklerinin karşılığını alır diyorum, düşen takımlara gelecek yıl tekrar Bank Asya 1.Lig’e dönmelerini ümit ediyorum.

Ayrıca Federasyona, hakemlere, basın mensuplarına ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.”dedi.