- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Erzurumlular Kartal’da İftar Yemeğinde buluştu

Kartal Erzurumlular Vakfı hemşerilerini iftarda buluşturdu. Vakıf tarafından, Ramazan ayı dolayısıyla ihtiyaç sahiplerine hem erzak yardımı yapılırken, bir yandan da iftar programları düzenleyerek Erzurumlu hemşerilerle bir arada sohbet edildi.

Kartal Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Vakfı geçtiğimiz dönemde yapılan genel kurul sonrası oluşturulan yeni yönetim kurulu olarak, Erzurum Kültürünü tanıtmak ve yaşatmak adına çeşitli faaliyetler yapmaktadır.
Bu faaliyetler kapsamında düzenlenen iftar yemeğine, Başkan Av. Metin Gezmişoğlu, önceki dönem başkan Dr. Üzeyir Yerdelen, Yönetim Kurulu üyelerinden Metin Diliyok, Kenan Gülerci, Erbirder Başkanı Recai Acar olmak üzere bir çok Erzurumlu hemşeriler iştirak ettiler.

Başkan Av. Metin Gezmişoğlu, “ Vakıf olarak içinde yaşadığımız topluma faydalı çalışmalar yapmanın gayretini vermekteyiz. İstanbul’da yaşayan Erzurum halkına gelenek görenek ve sosyal anlamda katkı olarak bir takım çalışmalar yapıyoruz. Zaman zaman hemşerilerimizle bir araya gelerek sohbet etmek imkanı da oluyor. Vakfımız her gün açık çok değerli yönetim kurulu üyesi arkadaşlarla özverili bir çalışma yürütüyoruz. Bazı vakıfların siyasi ve ideolojik açıdan farklı amaç için kullanıldığını duyuyoruz, bizim Kartal Erzurumlular Vakfında amacımız halkımıza faydalı olabilmektir. Özellikle dikkat ettiğimiz hususların başında vakıf amacı dışına çıkan faaliyetlere fırsat vermemektir, siyasetten uzak tutmaktır” dedi.
Erbirder Başkanı Recai Acar yemek sonrası sohbet esnasında, “ Erzurum halkının bir araya gelerek güç birliği yapamamasını eleştirerek bu bizim kanayan yaramızdır, bu yaraya bir an önce çare bulmak lazım. Herkes birbirine küsmektedir, bu böyle olmamalı “ dedi.