- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Ahmet Şimşek Kolejinde Gençlik bayramı!

Ahmet Şimşek Koleji 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını öğrencilerin spor, halk oyunları, müzik ve dans gösterileri ile şölen havasında kutlandı.

Şölen havasında etkinlikler yapıldı!

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Ahmet Şimşek Koleji yönetici, öğretmen ve öğrencileri tarafından her yıl olduğu gibi bu yıl da coşkuyla kutlandı. Tören Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Şimşek, umudumuz gençliktedir!

Ahmet Şimşek Koleji’nde yapılan törende 19 Mayıs’ta millet iradesinin ortaya çıktığını belirterek, günün anlam ve önemini belirten Kurucu Ahmet Şimşek,”Bu konuda en büyük görev gençliğe düşüyor. Gençler atalarından aldıkları bu büyük emaneti sonsuza kadar korumakla yükümlüdür. Sizler ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine taşıyacaksınız. Gençler, biliyoruz ki, Türk milletinin geleceği, yarınlarımızın teminatısınız.

Yarınların sorumluluğunu üstlenebilecek şekilde okulumuzda teknolojinin bize kazandırdığı her türlü yeniliği okulumuzda kullanarak ve her öğrencinin kolejde okuyabileceği en uygun fiyatlarla hatta “vergiler sizden, eğitim bizden felsefesiyle” ;  nitelikli, bilgili ve ideal sahibi Atatürkçü gençler olarak yetişmeniz için bizler elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz” diyerek Şimşek gençlerin bayramını kutladı.

Daha sonra Lise Müdürü Haluk Keçik ise törende gençlere hitap ederek, “19 Mayıs’ın milletin tüm onur ve hassasiyetiyle Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün rehberliğinde, tarih sahnesinde bir defa daha kalkışının başlangıcı ve Anadolu’ya giderek bağımsızlık savaşını başlatması” olduğunu söyledikten sonra öğrencilerin bayramını kutladı. Ayrıca okulumuzda başlatılan koçluk sisteminin öğrencilerimizin başarısına başarı kattığını” da ifade etti.

  Hem gösteri yapıldı, hem ödül töreni!

Törende sırasıyla okuldaki 17 tane kulübün faaliyetleri içinde bulunan;  Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi, Gençliğin Ata’ya Cevabı, Modern Dans Gösterisi, Halk Oyunları Gösterisi, Uzak Doğu Sporları, Step Gösterisi, Müzik Gösterisi, Dans Eğitmeni Yılmaz Köksal’ın Salon Dansları Gösterilerinden sonra okuldaki spor kulüplerinden Yüzme, Futbol, Voleybol, Basketbol, Taekwondo’da Türkiye çapında derece alan öğrencilerimize törenle ödülleri ve madalyaları verilerek tören sona erdi.