MENÜ ☰
23 Ocak Uğur Mumcu'yu anma Yol Koşusu
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Pendik, Sivil Toplum, Toplum » Vatandaş Grev Zannetti, Temizlikçilerin Pikniği Çıktı!
Vatandaş Grev Zannetti, Temizlikçilerin Pikniği Çıktı!


Pendik Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından personelin moral ve motivasyonunu artırmak amacıyla düzenlenen piknik ilginç anlara sahne oldu. Üniformalarıyla davullar eşliğinde halaylar çeken süpürgecileri gören vatandaşlar, grev de olduklarını zannetti. Ancak durum hiçte düşündükleri gibi çıkmadı.

 

Pendik Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, moral ve motivasyonu arttırmak amacıyla personeli için bir piknik düzenledi. Pikniğe üniformalarıyla gelip, yoğun ve yorucu temponun stresini davullar eşliğinde halaylar çekip türküler söyleyerek atan süpürgecileri gören vatandaşlar onların grevde olduklarını zannetti.

 

Alkışlarla süpürgecilere destek veren vatandaşlar, bir süre sonra Belediye Başkanı Kenan Şahin’in de gelip işçilerle birlikte halay çektiğini görünce büyük bir şaşkınlık yaşadılar. Başkan Şahin ve süpürgecilerin neşeli bir şekilde halaylar çektiğini gören vatandaşlar, bunun grev değil de piknik olduğunu öğrenince şaşkınlıkları daha da arttı. Başkan Şahin vatandaşlar ve personelle birlikte bir süre sohbet etti.

 

 

“Temiz Pendik’in asıl kahramanları sizlersiniz”

 

Süpürgeci personelin pikniğine katılarak sürpriz yapan ve “En büyük başkan, bizim başkan” tezahüratlarıyla karşılanan ve süpürgeciler sayesinde temiz bir ilçe olan Pendik’in asıl kahramanlarının pikniğine katılmaktan onur duyduğunu belirten Başkan Şahin, gelecek yıl maaşlarında önemli bir düzeltme yapılacağının da müjdesini vererek işçilerin mutlu günlerini daha da anlamlı hale getirdi.

 

Konuşmanın ardından Başkan Şahin, personelin halayına eşlik etti ve onlarla birlikte türkü söyledi.

 

Galeri
📆 04 Haziran 2012 Pazartesi 16:52   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR