- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Tuzlalı Kadınlar Yılın “En”lerini Seçti!

Tuzla Belediyesi tarafından düzenlenen “Kadın Şöleni”, 8 Haziran’da başlıyor. 22 Haziran’a kadar çeşitli etkinliklerle sürecek kadın şöleninde, Tuzla’daki hemşehri derneklerinin kadın üyeleri kendilerine ayrılan stantlarda yöresel zenginliklerini Tuzlalılarla paylaşacak.

Tuzla’daki hemşehri dernekleri kadın üyelerinin, kendilerine ayrılan stantlarda yöresel el sanatları, yemekleri ve kıyafetleri gibi kültür ve sanat ürünlerini sergileyecekleri Kadın Şöleni’nde ayrıca, Tuzla Belediyesi tarafından kurulan stantlarda da, kadınlara yönelik etkinlikler yer alacak.

Kişisel bakım, aksesuar, diyet, moda, psikoloji, evlilik ve çocuk ilişkileri gibi alanlarda danışmanlardan bilgi alabilecek olan kadınlar, kitap stantlarında yazarlarla buluşacak ve imza günlerine katılabilecekler. Kadın Şöleni, 22 Haziran’a kadar çeşitli etkinliklerle devam edecek.

Tuzla Sahil Tören Alanı’nda gerçekleşecek ödül törenine AK Parti İstanbul Milletvekilleri Alev Dedegil, Sevim Savaşer, Halide İncekara, Ayşenur Bahçekapılı, Sevim Savaşer, Mihrimah Belma Satır 23. Dönem Milletvekilleri; Nursuna Memecan, Edibe Sözen, Özlem Piltanoğlu, Tuzla Kaymakamı Mümin Heybet, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve eşi Dr. Fatma Yazıcı katılacak.

8 Haziran Cuma Saat 14:00’teki açılışla başlayacak olan şölende Tuzlalı kadınlar tarafından seçilen yılın başarılı kadınlarına ödül ve plaket verilecek. Saat 15:00’teki ödül töreninin ardından Turgay Başyayla konseri, okuma yazma kursunu bitiren Tuzlalı kadınlara sertifika töreni, İkbal Gürpınar söyleşi ve şiir dinletisi ve Sevcan Orhan konseri yer alacak. İSTANBUL (İHA)