- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

İlhan Güzelgün tekrar Kartal CHP ‘de

Kartal CHP İlçe örgütünde yönetim kurulu üyelerinden dört kişi ayrılırken, dört yeni isim de yönetim kadrosuna dahil edildi. Çeşitli mazeretleri sebebiyle, Lütfiye Gülakan, Ayhan Sarıkaya, Aysel Tohumcu, Ercan Has listeden çıkarılırken, İlhan Güzelgün, Hıdır Kaya, Ertan Berktaş, Yüksel Duman kadroya yeni katılan isimler oldular.

İl Genel Meclis Üyeliği İçin İstifa Etmişti

29 Mart Mahalli İdareler Seçimi’nde, Kartal’dan CHP İl Genel Meclis Üyesi olabilmek için İlçe Örgütündeki, İlçe Sekreterliği görevinden istifa eden İl Genel Meclis üyesi İlhan Güzelgün, geçen bunca zaman zarfından yerine bir atama yapılmayınca, İlçe Örgütü yönetimine geri dönüş yaptı.

Geçtiğimiz yerel seçimler öncesinde yaklaşık 1 yıllık süreç içinde CHP Kartal İlçe Örgütünde İlçe Sekreterliği görevinde bulunan ve bu dönemde yaptığı birbirinden etkin faaliyetlerle, Kartal’da adından sıkça söz ettiren İlhan Güzelgün, bilindiği gibi seçimlere kısa bir süre kala yönetim kurulu üyesi diğer üç arkadaşıyla birlikte İlçe örgütündeki görevinden istifa etmişti.

Herkesin Gönlünü Feth Etmişti

Gerçekleşen bu istifanın ardından yerel seçimlerde Kartal’dan CHP İl Genel Meclisi üyesi seçilen İlhan Güzelgün, ilçe örgütü yönetiminden istifasının ardından uzun bir süre geçmesine rağmen, yerine bir atama yapılmayınca, İlçe yönetimine geri döndü.

Güzelgün, İlçe yönetiminde görev yaptığı süre zarfında son derece sevecen ve sempatik tavırları ve gerek partili, gerekse sıradan vatandaşların sorunlarına gösterdiği ilgi ve alaka nedeniyle, taraflı tarafsız tüm kamuoyu tarafından oldukça seviliyordu.

Kartal CHP’de Efsane Geri Döndü Mutluluğu

Görev yaptığı süre içerisinde çevresiyle kurduğu sıcak ilişkileri, birbirinden etkin faaliyetleri ve Kartal’daki Belediye seçimlerini mutlaka kazanacaklarına olan inancı sayesinde partililere büyük moral pompalamasıyla adı “efsane” ye çıkan İl Genel Meclis Üyesi İlhan Güzelgün’ün, İlçe Yönetimine bu geri dönüşü İlçe Yönetimi ve partililer arasında “efsane geri döndü” esprilerinin yapılmasına neden oluyor