- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Tır sürücüsü, 6 Araca çarpıp kaçtı!

Kartal’da, Freni Boşalan Tır’ın Sürücüsü 6 Araca Çarptıktan Sonra Kaçtı!

Kartal’da freni boşalan TIR’ın sürücüsü, kırmızı ışıkta bekleyen 6 araca çarptıktan sonra kaçtı. Kazada 1 araç takla atarken, 5 araçta ise maddi hasar meydana geldi.
Kaza, saat 11.30 sıralarında Kartal Cevizli Sahil Yolu ayrımında meydana geldi. Alınan bilgiye göre; plakası belirlenemeyen TIR’ın sürücüsü sahil istikametine ilerlerken aniden frenleri boşaldı.

Bu sırada kırmızı ışıkta bekleyen 6 araca çarpan TIR sürücüsü, daha sonra olay yerinden kaçtı. Çarpmanın etkisiyle 1 araç takla atarken, 5 araçta ise maddi hasar meydana geldi. Takla atan araçta bulunan 6 yaşındaki Ü.S hafif şekilde yaralandı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, küçük Ü.S.’yi Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürdü. Öte yandan, 6 araca çarptıktan sonra kaçan TIR sürücüsü, olay yerinden bir kilometre uzaklıkta yakalandı.

Kazaya karışan araç sürücülerinden Ahmet Cambaz, “Arkadan TIR’ın korna sesini duyduk. Bakacak vaktimiz bile olmadı, çok hızlıydı. Bize çarptıktan sonra önümüzdeki araca çarpıp takla atmasına sebep oldu. Tahminen 90-100 kilometre hızla gidiyordu. Çarptıktan sonra durmadan devam etmesi inanılmazdı” dedi.
Daha sonra polis tarafından yakalanan TIR sürücüsü gözaltına alınırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı. İSTANBUL (İHA)