- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Yusuf Büyük, Milli Eğitim Bakan Danışmanı Oldu

Samandıra’ın çalışkan ve eğitimci eski Belediye başkanı Yusuf Büyük Milli Eğitim Bakanı Nimet ÇUBUKÇU’nun danışmanlığına getirildi.

BÜYÜK BAŞKAN’A  BÜYÜK ONUR

Samandıra Belediye Başkanı olmadan önce eğitim camiasında öğretmen ve İdareci olarak çalışan Yusuf Büyük başarılı çıkışını sürdürüyor.

   HİZMETLERİ KARŞILIK GÖRDÜ

 Belediye Başkanlığı döneminde özellikle Eğitim ve kültür alanlarındaki devrim niteliğindeki hizmetleriyle dikkat çeken Başkan Büyük, hizmetlerinin karşılığını görmüş oldu. Halk tarafından da hizmetlerinin karşılığını alamadı diye yapılan değerlendirmeler bu atamayla son bulmuş olacak  

DİKKAT ÇEKMİŞTİ

 Samandıra’ya kazandırmış olduğu kalıcı ve yarlı belediye hizmetleri ile hizmetlerin açılışlarına bir kaç kez katılan Nimet Çubukçu’un dikkatini ta o zamandan çekmeyi başaran Yusuf Büyük, Bölge halkının çok sevdiği başkanlardan biriydi.

 Partisi tarafından yeniden aday gösterilmemesini rağmen, hiç alınmayan, hale bir başkan gibi teşkilatından ve halktan kopmayarak parti adına çalışmalarını devam ettirdi. Yerel seçimlerde Sancaktepe’de partisinin yeniden kazanması için gece gündüz çalıştı.

 Konuyla ilgili Gazetemize açıklama yapan Başkan Büyük;

 “Öncelikle sizi tebrik ediyorum daha dün şahsıma tevdi edilen bu görevin istihbaratına çok çabuk ulaşmanızdan dolayı. Evet Sayın Bakanımın özel danışmanı olarak bu saatten sonra çok sevdiğim eğitim camiasına yeniden hizmet etme şansı buldum. Bu görev Bölgemize, halkımıza hayırlı hizmetlere vesile olmasını diliyorum. Yoğun geçen 5 yıllık Belediye Başkanlığımızdan sonra 5 ay gibi dinlenme zamanımızı çok iyi değerlendirdik. Yeni hizmet projeleri ve yeni heyecanlar için kafamız dinç hale ilk günki  gibi heyecanımı koruyorum.  Bu vesileyle herkesin Mübarek Ramazan Bayram’ını kutluyorum” dedi.

Kartal Haber Gazetesi olarak bizde yeni görevinde başarılar dileriz.

 

 

Haber: Fethi Satıcı