- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Puan Kaybını Telafi Etmek İstiyoruz!

Kartalspor teknik direktörü Özcan Kızıltan, Gaziantep Büyükşehir Belediyespor mağlubiyeti sonrasında “Berabere ayrılsak üzüleceğimiz maçtan puansız ayrılmak bizi daha da üzdü” dedi

Kızıltan; “Gaziantep’e gelirken rakibimizin ciddi ve bu lig’in iyi takımlarından biri olduğunu bilerek geldik. Oyunun geneline baktığımızda rakibimize pozisyon vermeden ve çok net pozisyonlar bulduğumuz bir maçtı, bu pozisyonlardan yararlanamadık. Karambol den yediğimiz bir golle istemediğimiz bir sonuçla maalesef Gaziantep’ten ayrıldık

Gaziantep’te berabere kalsak bile üzüleceğimiz bir maçtan puansız dönmek bizi daha da üzdü. Rakibimizi tebrik ediyoruz ve bu maçtan kendi adımıza dersler çıkartacağız, daha dikkatli olmak zorundayız çünkü futbolda pardon yok, futbol sonuç oyunudur. Oyuncularımda oldukça üzgün ama futbolda bunlar oluyor.  Bu maçı geride bırakarak önümüzdeki hafta sahamızda oynayacağımız K.Erciyesspor karşılaşmasında bu karşılaşmadan çıkartacağımız dersle hazırlanıp, puan kaybını telafi etmek istiyoruz.”

Erhan Kavak

Kartalspor oyuncularından Erhan Kavak, gole kadar Gaziantep takımının pozisyonu olmadığını ifade etti.

Erhan; “Gaziantep Büyükşehir Belediyespor karşılaşmasına iyi başladık, rakibimizin pozisyonu yokken bir çok net pozisyonlar bulduk. Bu sene karambol toplardan epey tehlike yaşadık yine onun benzeri talihsiz bir gol yedik. Bunlardan ders çıkartmamız lazım.

Yediğimiz gole kadar rakibimizin pozisyonu yoktu, böyle tuhaf bir gol yedik ve mağlup olduk ve Gaziantep’ten puansız ayrıldık. Aslında Gaziantep’e gelirken puan değil de puanlar almaya gelmiştik fakat ikisini de başaramadık. Önümüzdeki hafta bunu başarmaya çalışacağız.”

Alper Bayülken

Kartalspor’un savunma oyuncularından Sabutay Alper Bayülken, buldukları pozisyonların bir tanesini gole çevirmeleri halinde maçın seyrinin daha farklı olabileceğini ifade etti.

Alper; “Son üç haftada iyi bir çıkışımız vardı. Buraya gelirken puan yada puanlarla dönmek istiyorduk, maça da iyi başladık kendi adıma da rakibe fazla pozisyon vermediğimizi düşünüyorum. Bizim bir çok gol pozisyonumuz vardı, tabi ki deplasmanda bu kadar pozisyon buluyorsanız bunları gole çevirmeniz gerekiyor ve bunlardan bir tanesini biz gole çevirebilseydik maçın seyri daha farklı olabilirdi.

Rakibe fazla pozisyon vermediğimiz bir karşılaşmadan yediğimiz alakasız bir golle mağlup olmanın üzüntüsünü yaşıyoruz, inşallah önümüzdeki hafta bu mağlubiyeti telafi ederiz.”