- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Kartal Maltepe derbisinde olaylar çıktı

Kartal Belediyespor Maltepespor maçı ve olaylar.

Kartal Belediyespor ve Maltepespor maçı başından sonuna kadar olaylı geçti. Bu maçın bukadar gergin geçmesinin sebebi yada sebepleri neydi.

Öncelikle maçtan önce yazdığımız maç haberinin son paragrafını buraya tırnak içerisinde tekrar yazmak gerekir

“Tarafların yıllardan beri süre gelen tatlı rekabete gölge düşürmeden maçları tamamlaması için gerekli tedbirlerin alınması yetkililerin en dikkat etmeleri gereken husustur.”

Bu noktada ilk görevi yerine getiremeyen Kartal emniyetidir. Yıllardır süre gelen Kartal ve Maltepe çekişmesini önemsemeyen yetkililer en az olayları çkartan şahıslar kadar hatalıdır. Maç sonu sıkı tedbirler alınsada testi bir kere kırılmıştır.

Bir diğer etkense bazı basın organlarıdır. Kartalspor ile Maltepespor arasında oynanan maçlar gerçekten de İstanbul anadolu yakasının derbisi niteliğini taşımaktadır. İki takımda tatlı sürtüşmelerin bol olduğu, çekimeli, tribünlerde ve sahada yaşanan rekabet açısından seyri güzel maçlar çıkartmışlardır. Ama ne varki Kartal Belediyespor lig’e bu sene başlamış hatta Kartalspor taraftarlarının bile bu maça kadar kabullenmediği bir takımdı.

Bu maç için yapılan anadolu yakasının derbisi yakıştırması hem Maltepespor’lu futbolcular hemde taraftarları üzerinde bir baskı oluşturmuştur. Bunun yanında Kartalspor taraftarlarıda yapılan bu yakıştırma neticesinde Kartal Belediyespor’da Kartal’ın takımı tribünlerde Maltepe’ye ezdirmeyelim düşüncesiyle azda olsa maça ilgi göstermişler. Maç öncesi emniyetin zafiyetiyle beraber yaşanan olaylar kaçınılmaz olmuştur.

Sonuçta İstanbul emniyet Müdür yardımcısı Tuğrul Pek’in maçtan sonra verdiği bilgiye göre iki yaralı, 11 kesici alet ve 3 kişi göz altına alınmış, göz altıların  sayısı daha sonra arttığı ve bir polis memurunun kol ve bacağının kırıldığı söyleniyor.

Saha içinde oynanan futbol gerçekten güzeldi kavga dövüş yoktu bir takım kazandı ama diğer takım birşey kaybetmiş değil, lig’in başı ve daha kazanılacak çok puanlar var.

Tribünde kim kazandı? Takımını en iyi destekleyen takım olsaydı söylerdik kim kazandı ama malesef iki takım taraftarıda bir birlerine ana avrat sömekten öteye gidemediler. Burada kazanan yok ama kaybeden de her iki takım taraftarıdır.

Peki saha dışında kim kazandı? Yaralanan şahıslar mı?, göz altına alınanlar mı?, birbirlerine taş atanlar mı?, yoksa hiç birşeyden haberi olmayan sadece oradan geçmekte olan insanlar mı? onun kararınıda siz verin.

Emniyet hatalı dedik, basın hatalı dedik, peki taraftarlarda hiç hata yok mu?.
Bukadar müsait ortam yaratılırsa, şartlar sağlanırsa tarftara suç bulmak en kolay ve kestirme yol olur, Maltepe ve Kartal taraftarı’na burada sadece.

Komşuluk ölmüş diyebiliriz.