MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Sivil Toplum, Sultanbeyli, Toplum » Medya Durağı Söyleşileri Başlıyor: İlk Konuk Mehmet Altan!

Medya Durağı Söyleşileri Başlıyor: İlk Konuk Mehmet Altan!Sultanbeyli Belediyesi, “Medya Durağı” adı altında, ünlü gazeteci ve yazarlarla söyleşilere başlıyor. Özcan Ünlü tarafından her ay düzenlenecek söyleşilerin ilk konuğu, Prof. Dr. Mehmet Altan.

Aydos Buluşmaları kapsamında her ay kültür, tarih ve edebiyat söyleşileri düzenleyen Sultanbeyli Belediyesi, üç sezondur bu anlamda ilçede müdavimler oluşturacak programlara imza atıyor. İlgiyle takip edilen bu söyleşilere şimdi bir yenisi daha ekleniyor. Gazeteci-yazar Özcan Ünlü’nün hazırlayacağı “Medya Durağı” isimli söyleşilerde her ay bir gazeteci Sultanbeyli’ye gelecek.

15 Ocak günü başlıyor

Söyleşilerin ilk konuğu gazeteci, yazar ve akademisyen Mehmet Altan. Gündemdeki konulara gazeteci bakışıyla eğilecek olan Özcan Ünlü ve Mehmet Altan, yorumlarıyla tartışmalı konulara ışık tutacak.

Sultanbeylililere güncel meselelere ilişkin yeni bakış açıları sunacak olan Ünlü ve Altan’ın söyleşisi 15 Ocak Salı günü, saat 20.00’de, Sultanbeyli Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Prof. Dr. Mehmet Altan

Ocak 1953’de Ankara’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. 1979 yılında İstanbul İktisadi Ticari İlimler Akademisi’nden mezun olduktan sonra 1979 yılında Lisansüstü ve doktora eğitimi için Fransa’ya gitti.

Paris I. Pantheon Sorbonne Üniversitesi’nde, Türkiye-IMF ilişkilerini inceleyen çalışmasıyla 1980 yılında uzman, Türkiye’nin ABD ve SSCB ile ilişkilerini inceleyen teziyle de iktisat doktoru unvanı aldı.

Yükseköğrenimi sırasında özel bir şirkette ve Türk Haberler Ajansı’nda çalıştı.  Doktora eğitimi sırasında ise çeşitli gazetelerde yazılar yazdı. Cumhuriyet Gazetesi’nin Paris muhabirliğini yaptı. 1985 yılında Paris’te yazdığı denemeleri Kanatlı Karınca adlı kitapta topladı. Akademi Kitabevi Deneme Ödülünü alan bu kitaptan sonra, tezinden esinlenerek yazdığı Süperler ve Türkiye adlı bilimsel çalışması yayımlandı.

1984 yılında Türkiye’ye döndükten sonra Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş.’de planlama uzmanı olarak çalıştı. 1986 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’ne yardımcı doçent olarak girdi. 1987’de doçent, 1993’de profesör oldu. Mehmet Altan halen İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Politikası Anabilim Dalı’nda öğretim üyeliği görevi yanısıra, 1987 yılından 2006 yılı Kasım ayına kadar Sabah Gazetesi’nde, o tarihten 2012  Ocak ayına kadar  Star Gazetesi’nde başyazar olarak köşe yazılarını yazmıştır.

 

 

📆 14 Ocak 2013 Pazartesi 16:59   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR