MENÜ ☰
.
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Sivil Toplum, Toplum, Tuzla » 1. Kaynakçılık Beceri Yarışması “Weld Cup 2013” Başlıyor!

1. Kaynakçılık Beceri Yarışması “Weld Cup 2013” Başlıyor!Gedik Üniversitesi ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortak bir projeyle ülkemizde kaynak konusunda nitelikli gençlerin yetişmesine katkıda bulunmak, bu konuda farkındalık yaratmak üzere düzenlediği “WELD CUP 2013” 1. Kaynakçılık Beceri Yarışması 21 Ocak Pazartesi günü başladı. Dört kategoride yarışacak öğrenciler arasında dereceye girenler ödüllerini 24 Ocak 2013’te alacaklar.Yarışma birincileri ve danışman öğretmenleri EWF (Avrupa Kaynak Federasyonu) tarafından 2013 Eylül ayında Almanya Essen’de düzenlenecek “Avrupa Yılın Genç Kaynakçısı” yarışmasında Türkiye’yi temsil edecek.

İstanbul, Bursa, Kocaeli ve Ankara’dan toplam 122 öğrencinin katılacağı yarışmanın ödül töreni, 24 Ocak 2013 tarihinde Gedik Üniversitesi Pendik Yerleşkesi Konferans Salonunda saat 14: 30’da yapılacak.

Kaynakçılık Beceri Yarışmasına başvurular; 03.-21 Eylül 2012 tarihleri arasında Okul Müdürlükleri aracılığıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yapıldı.  Mesleki ve teknik eğitim okullarını temsilen okul müdürlüğünce belirlenen öğrencilerin katılımıyla yapılacak yarışmaya 1 Ocak 1990 ile 31 Aralık 1996 tarihleri arasında doğan öğrenciler katılıyor. Yarışmada öğrenciler Elektrik Metal Ark Kaynağı, Metal Aktif Gaz Kaynağı, Tungsten Asal Gaz Kaynağı ve Gaz Kaynağı kategorilerinde yarışacak.

Dereceye giren öğrencilere, danışman öğretmenlere ve bunların okul müdürlüklerine aşağıda belirlenen ödüller verilecek.

  • Yarışma Türkiye birincisi olan okula 10.000 TL, ikinci olan okula 5.000 TL, üçüncü olan okula 3.000 TL değerinde okulun demirbaşına kaydedilmek üzere Kaynak Makinesi ve Ekipmanları
  • Her yöntemden dereceye giren ilk üç öğrenciye başarı belgesi, Gedik Üniversite’sinde eğitimlerine devam ettikleri takdirde %50 eğitim bursu ve yarışma birincisi ile Danışman Öğretmenine dizüstü bilgisayar

 

📆 24 Ocak 2013 Perşembe 12:19   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR