MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Sivil Toplum, Toplum » Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları!

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları!Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü 30. yıl etkinlikleri düzenliyor. İlki 04 Şubat 1Mart 2013 tarihleri arasında gerçekleşecek olan sanat buluşmasında, kuruluşundan bu yana tüm mezunlarını ve halen öğrenimleri devam etmekte olan öğrencilerini “M.Ü. Güzel sanatlar Fakültesi Ana Galeri”de karma bir sergi ile bir araya getirmeyi hedefliyor.

 

Prof. Dr.Erol ETİ’nin kurucu başkalığında 1983 yılında eğitim ve öğretime açılan ve ilk mezunlarını 1987 yılında veren, Marmara Üniversitesi Güzel sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü, üniversite düzeyinde geleneksel sanatlar eğitiminin öncüsü ve örneği olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

 

Üniversitemiz çatısı altında eğitim ve öğretimde hedeflenen kazanımlar; öncelikle eğitimci öğrenci ve mezunların gerçek bir aile kavramıyla birbirine bağlanması ile başlamakta ve mezunlarımızın sanatçı kimlikleri ile kendi alanlarında nice başarılara imza atmaları, geleneğimizi geleceğe bilinçli adımlarla taşımasıyla devam etmektedir.

 

Eğitim ve öğretimini lisans ve lisans üstü düzeyde aralıksız 30 yıldır devam ettiren bölümümüz, 30.’uncu  yılını bir dizi etkinlikler ile kutlamayı planlamaktadır.

 

İlk etkinliğimiz 04 Şubat -01 Mart tarihleri arasında Fakültemiz Ana Galeride gerçekleştirilecek olan “ 30.yıl Etkinlikleri- Geleneksel Türk Sanatları Bölümü Öğrenci ve Mezunlar Sergisi”dir.

 

Bu etkinlikler kapsamında, M.Ü. Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları ailesi olarak sizlerle birlikte olmaktan onur duyacağız.

 

 

 

 

Sergi Adı       :           Geleneksel Türk Sanatları Mezun ve Öğrenci Sergisi

Tarih              :           04 Şubat – 01 Mart 2013

Açılış              :           04 Şubat 2013 – 17: 00

Yer                 :           M.Ü. Güzel Sanatlar Fakültesi Ana Sanat Galerisi

Acıbadem Kampusu 34660-Kadıköy/İstanbul

 

 

 

📆 01 Şubat 2013 Cuma 09:57   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR