MENÜ ☰
Kurban Bayramınız kutlu olsun.
Kurban Bayramınız kutlu olsun.
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Sivil Toplum, Toplum, Tuzla » Tuzla Belediyesi’nden Evde Sağlık Hizmeti!
Tuzla Belediyesi’nden Evde Sağlık Hizmeti!


Tuzla Belediyesi, evde sağlık hizmeti ihtiyacı duyan hasta, yaşlı, engelli ve ihtiyaç sahibi vatandaşların bakım ve tedavi sürecinde Tuzla Devlet Hastanesi ile işbirliği yapacak. İşbirliği protokolünü imzalayan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Vatandaşlarımıza evde sağlık hizmeti sunan devlet hastanesine araç ve personelimizle destek vereceğiz.”dedi.

 

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr. İrfan Fırat ile Evde Sağlık Hizmeti işbirliği protokolünü imzaladı. Tuzla Devlet Hastanesi tarafından sürdürülen hizmete Tuzla Belediyesi’nin desteğini sağlayacak olan protokol kapsamında, evde sağlık hizmeti ihtiyacı duyan hasta, yaşlı, engelli ve ihtiyaç sahibi vatandaşların bakım ve tedavi sürecinde işbirliği yapılacak. Tuzla Belediyesi, bu süreçte 2 binek araç, 4 sağlık personeli ile evde sağlık hizmeti alan vatandaşlara hizmet sunacak. Tuzla Belediyesi personeli, hekimlerce planlanan tedavilere destek amacıyla enjeksiyon, pansuman, serum takma, sona takma ve hemşirelik hizmetlerini Tuzla Devlet Hastanesi’nin sorumluluğu ve denetiminde yerine getirecek.

 

Yazıcı: Sağlıklı Yaşam Burada

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla Devlet Hastanesi Ek Hizmet Binası yapımından Aile Sağlık Merkezleri’nin yapımı ve fiziki ihtiyaçlarının karşılanmasına kadar sorumluluklar üstlendiklerini hatırlattı. Eğitim ve sağlığın çağdaş yaşamın şartı olduğunu belirten Başkan Yazıcı, “Yaşadığı sağlık problemi nedeniyle yatağa mahkum, evinden çıkamayan, bir sağlık merkezine ulaşamayan çok sayıda vatandaşımız var. Bu hastalarımızın büyük çoğunluğu, günlük tedavi ve bakıma muhtaçlar. Vatandaşlarımıza evde sağlık hizmeti sunan devlet hastanesine araç ve personelimizle destek vereceğiz.” şeklinde konuştu.

 

 

📆 08 Şubat 2013 Cuma 15:02   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR