- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

BU HESAPTA YOKTU

Yazdan kalma çok güzel bir havada deplasmanda Boluspor’u yenip moralli Ankaragücü karşısına çıkan Kartalspor maça kontrollü başladı. Bu maçtan da üç puan çıkarıp iyice rahatlama amacındaydılar. 10. dk.dan sonra temposu artan maçta ani gelişen Ankaragücü atağında defansın büyük hatasından faydalanan Enes takımını deplasmanda öne geçiren golü bulunca bütün seyirci adeta şoke oldu, golden hemen sonra hızlı çıkan Bordo-Beyazlılar Okeuhie’nin soldan içeri girip sert vuruşu direkten dönünce beraberlik şansını kaybetti.

İlerleyen dakikalarda sertleşen futbol koro-kor mücadele maçın tansiyonunu daha da arttırdı.Kartalspor ataklarını sıklaştırıyor ama bir türlü net pozisyon yaratamıyordu, ama bu şanssızlığını 39.dk.da Eser’le kırdı ve düzgün bir vuruşla takımına beraberliği getiren golü buldu. Golden sonra Ankaragücü taraftarları koltukları kırıp taşkınlık yapınca maç 20.dk.da durdu. Amaçları hızlanan Kartalspor’u oyundan soğutarak durdurmaktı. Nitekim öyle de oldu. Başka gol olmayınca ilk yarı berabere tamamlandı.

İkinci yarı daha sakin Bordo-Beyazlılar’ın daha üstün oyunuyla başladı. Buna karşılık A.gücü de kontrataklarla hızlı çıkıp sonuca gitmek istiyordu. Zaman ilerledikçe futbol kalitesi düşmeye başladı. İlk yarıdaki temposunu sürdüremeyen Bordo-beyazlılar oyundan düşünce sıkıntılı son dakikalara girildi. Osman Hoca oyuncu değişikliklerine gitse de bir türlü girenlerde takımı ateşleyemeyince istenmeyen sonuç oldu ve Kartalspor  kendi evinde zayıf rakibine karşı bir puanla ayrılmak zorunda kaldı.

Herkes bu maçtan Kartalspor adına üç puan bekliyordu. Evdeki hesap çarşıya uymadı. Rakiplerinden biri yenildi, diğeri de puan alamazsa  kazanmış olduğu bu bir puan hiç olmazsa teselli olur. İleriki maçlarda konsantrasyonlarını 90 dakikaya yayıp final havasında oynayarak mücadele etmek zorundalar. Bunu hem kendi  hem de fedakar Kartalspor taraftarları adına yapmak durumundalar. Umarım önümüzdeki haftalarda daha iyi futbol oynayarak tırmanışa geçerler.

 

Erdoğan ÖZYUVA