MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Sivil Toplum, Toplum, Tuzla » Tuzla’da Bayat Ekmekler Çöpe Gitmeyecek!
Tuzla’da Bayat Ekmekler Çöpe Gitmeyecek!


Tuzla Belediyesi, ekmek israfının önüne geçmek amacıyla Bayat Ekmek Toplama Kutuları uygulamasını başlattı. Öncelikle Muhtarlıklar, siteler, ekmek fırınları gibi yerlerde başlatılan uygulama ile bayat ekmekler, hayvan barınakları, çiftlik gibi yerlerde değerlendirilecek.

 

Tuzla Belediyesi, ekmek israfını önleme konusunda yaptığı çalışmalarda, bayat ekmeklerin toplanması ve uygun yerlerde değerlendirilmesi amacıyla, “Bayat Ekmek Toplama Kutuları” uygulamasını başlattı. Mahalle muhtarlıkları, siteler, ekmek fırınları gibi yerlerde oluşturulan noktalarında temiz ve sağlıklı bir şekilde toplanan bayat ekmekler, hayvan barınakları ve çiftlik gibi yerlerde değerlendiriliyor.

 

Yazıcı: Duyarlı Vatandaşlarımızın Katkısını Bekliyoruz

 

Kampanya hakkında bilgi veren Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Hızla tükenen dünya kaynakları, sağlık ve güvenlik, enerji ve hammadde tasarrufu, çevresel koruma ve yaşam kalitesi gibi konulara acil çözümler bulunmasını zorunlu hale getirmiştir. Çevre ve sağlık konularındaki çözüm arayışları ise toplumsal duyarlılığın artmasında da etkili olmuştur. Toplumsal duyarlılıklarımızdan biri olan ekmek konusunda, yapılan bir araştırma ile ekmek israfı değerlendirilmiştir.

 

Değerlendirmeye göre kişi başına günlük 20 gr. ekmeğin israf edildiği, ülkemiz nüfusu da göz önüne alındığında, israfın ekonomik olarak ciddi boyutlara ulaştığı sonucu ortaya çıkmaktadır. Biz de Tuzla Belediyesi olarak, israfın önlenmesi, bayat ekmeklerin değerlendirilmesi için bu kampanyayı başlattık. Duyarlı vatandaşlarımızın katkısını bekliyoruz” dedi.

 

📆 12 Mart 2013 Salı 10:32   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR