MENÜ ☰
Ramazan Ayı
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Sivil Toplum, Sultanbeyli, Toplum » Mahalle Toplantılarına Yoğun İlgi!

Mahalle Toplantılarına Yoğun İlgi!Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ilçede yapılan çalışmaları aktardığı mahalle toplantılarına Abdurrahmangazi Mahallesi’yle devam etti. Bir süre önce hayata geçirilen projeyle Başkan Keskin, birim müdürlerini her mahalleye sorumlu kılmıştı.

 

İlçe halkının sorunlarının, istek ve şikayetlerinin konuşulduğu mahalle toplantıları tüm hızıyla devam ediyor. Bu hafta Başkan Keskin ve ekibinin konuğu Zabıta Müdürü Salih Nur’un sorumlu olduğu Abdurrahmangazi Mahallesi’ydi. Programın açılış konuşmasını yapan Nur, mahalle toplantılarının amacını davetlilere aktardı ve sözlerine şöyle devam etti:“Toplantılarla ilçe halkıyla daha yakından ilgilenme fırsatımız oluyor. Şikayetlerinizi ilk ağızdan bizlere aktarıyorsunuz. Her mahallemizle bir müdürümüz ilgileniyor. Toplantılar bu anlamda çok verimli geçiyor” dedi.

 

Salih Nur’un ardından Belediye Başkanı Hüseyin Keskin mahalle sakinlerine ilçede yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgiler aktardı. Keskin, “Sizlerle her fırsatta bir araya gelmeye çalıştık. Görevimiz süresince hem ilçemizde hem de mahallemizde hayata geçen çalışmalarımızı sizlerin istek ve taleplerine göre yapmaya gayret gösterdik. Bugün ilçemizin gelmiş olduğu nokta hepimizin başarısıdır.” dedi.  İlçenin var olan sorunlarını çözmeye çalışırken bir yandan da kamu binalarını ve mahalleleri kalkındırmanın gayretinde olduklarını ifade eden Keskin, “İlçemiz Anadolu Yakası’nın gözde ilçeleri arasındaki yerini alıyor. Bu gelişmeler yaşanırken bütün kurumlardan destek alıyoruz.” dedi.

 

toplanti-abdurrahmangazi

 

Devam Eden Projeler

 

İlçede devam eden projeler hakkında katılımcılara bilgi veren Keskin,

Sultanbeyli’nin yapılan yatırımlarla geliştiğini ve değiştiğini ifade etti. Keskin, “Aslında bu değişme ve gelişme süreçleri TEM bağlantı yoluyla başladı ve açılışın ardından ilçeye yatırımlar gelmeye başladı” dedi. Son yıllarda yapılan kamu yatırımları ile ilçe halkına sunulan hizmetlerin kalitesinin artığını vurgulayan Keskin, “Hükümet Konağımız daha kaliteli hizmetler ortaya çıkartıyor. Askerlik şubemizin açılmasıyla artık herkes askerlik işlemlerini ilçemizde yapıyor.

 

Yapılan polis merkezleriyle Sultanbeyli’nin güvenliği arttı. Bunların yanında yeni projelerimiz hayat buluyor” dedi. Gölet projesinin ve devlet hastanesi inşaatının hızla devam ettiğini ifade eden Keskin, bu projelerin ilçenin vizyon projeleri olduğunu söyledi. Keskin, önümüzdeki günlerde ilçede yeni çalışmaların hayat bulacağının altını çizdi. Sultanbeyli’nin en büyük sorunlarından biri olan derelerde çalışmaların başladığını kaydeden Keskin, “Dere ıslah çalışmalarıyla birlikte ilçemizin en büyük sorunlarından biri daha hallolmuş olacak” dedi.

 

Eğitim Kalitesi Arttı

 

İlçede yapılan okullarla eğitimin kalitesinin yükseldiğinin altını çizen Keskin, son yıllarda yapılan eğitim yatırımları hakkında katılımcılara detaylı bilgiler sundu. İlçenin bir diğer sorunu olan mülkiyet meselesi hakkında açıklamalarda bulunan Başkan, “2B arazilerinin satışıyla ilgili yeni düzenlemeler, indirimler yapıldı. Bu ilçemiz için sevindirici bir durum. Öte yandan hisseli tapularla ilgili çözüme neredeyse yaklaştık. Bunu da halledersek ilçemiz gelişim hızına hız katacak” dedi.

 

Sultanbeyli Uluslararası Camiada Adını Duyurdu

 

Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, ikincisi düzenlenen Uluslararası İstanbulensis Şiir Festivali’yle Sultanbeyli’nin kültür ve sanat ile adının anıldığını kaydetti. Keskin sözlerine şöyle devam etti: “Düzenlediğimiz şiir festivali ile ilçemizi tanıttık. Öğrencilerimizle okullarda şairleri buluşturduk. Dünyanın dört bir tarafından şairler ilçemize geldi. Bu festivalin düzenlenmesinde çeşitli kurum ve kuruluşlardan destekaldık. Bunların başında Başbakanlık Tanıtma Fonu Kurulu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve sponsorfirmalar geldi. Buradan onlara da teşekkür ederim.”

 

Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’den sonra konuşan AK Parti İlçe Başkanı Ali Sevinç, Sultanbeyli’nin kalkınma ve değişme evresine girdiğini ifade etti. Sevinç, “Çalışmalarımızla belediyemize destek veriyoruz. İlçemizi hep birlikte elele vererek gelişim ve değişim evresine soktuk. Halkımız da bize bu konuda büyük destek verdi.” dedi.

Ardından mahalle sakinleri, Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ve ekibine sorularını yöneltti.

 

Galeri
📆 14 Mart 2013 Perşembe 14:38   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR