MENÜ ☰
ATOHM Fitness & Boxing
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Sivil Toplum, Sultanbeyli, Toplum » Dr. Fatih Erbakan “Sultanbeyli İstanbul’a Açılan Kapımız”
Dr. Fatih Erbakan “Sultanbeyli İstanbul’a Açılan Kapımız”


54. Hükümetin Başbakanı ve Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan vefatının 2. Yıl dönümünde 17 Mart günü gün boyu süren çeşitli etkinliklerle anıldı.

 

Bu kapsamda program Sevgi yürüyüşüyle devam etti. Saadet Partisi Genel Başkan başdanışmanı Dr. Fatih Erbakan’ın katılımıyla gerçekleştirilen sevgi yürüyüşünde vatandaşlara Necmettin Erbakan’ın hoşgörüsünü ve nazikliğini simgeler nitelikte karanfiller dağıtıldı.

 

Saadet Partisi gençlik kollarının tertiplediği program, İlçe Başkanı İsmail Yılmaz 4. Dönem Belediye başkan adayı Halil İbrahim Arıkan, Belediye meclis üyeleri ve Saadet Partisine mensup onlarca gençle gerçekleşti.

 

Kent Meydanında halka ve esnaflara dağıtılan karanfillerle halkın gönlü kazanılırken; gösterilen ilgi ise gözlerden kaçmadı. Gün boyu devam eden anma etkinliklerinin finali ise Sultanbeyli Kapalı Spor Salonu’nda, ‘Erbakan Hocayı Anma ve Anlama’ programı adı altında yoğun ilgiyle gerçekleştirildi. Sultanbeyli’den ve çevre ilçelerden binlerce vatandaş programa akın etti.

 

sultanbeyli-fatih-erbakan

 

Program saat 20’de Kur’an tilavetiyle başladı. Açılış konuşmasını yapan ilçe gençlik kolları başkanı Fetullah Bülbül; “Erbakan Hocaya verdiğimiz sözü tutarak Sultanbeyli’de yeniden Milli Görüş sancağını burçlara dikeceğiz” dedi.

 

Bülbül’ün ardından söz alan ilçe başkanı İsmail Yılmaz da; ‘ Sultanbeyli’nin her zamankinden daha fazla Milli Görüş’e ve Milli Görüş belediyeciliğine ihtiyacı olduğunu’ belirtti. Yılmaz “Erbakan Hocayı birkez daha rahmetle anarken Sultanbeyli Gençlik Kollarımıza muazzam programlarından ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

 

Fatih Erbakan; “Erbakan Hoca Dünyayı Değil Ahireti Seçti” Programın onur konuğu Saadet Partisi Genel başkan başdanışmanı ve Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın oğlu Dr. Fatih Erbakan konuşmasına; “Bu muazzam, coşkulu programı gerçekleştiren, başta Sultanbeyli gençlik kollarımıza, gençlik başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diyerek başladı.

 

plaket-fatih-erbakan

 

Fatih Erbakan, “Çektikleri sıkıntılara rağmen dava yolundan dönmeyen kardeşlerime selam olsun. Çok büyük bir dava adamı, mücahidi, hepimizin hocası Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı anmak için toplandık. Bu akşam bütün dünya ABD’ye boyun eğerken, meclis kürsüsünden ‘Banane Amerika’dan’ diyen bir lideri, ’28 Şubat 1000 sene sürecek’ diyenlere ‘bunların hiç biri bir şey ifade etmez, biz işimize bakalım’ diyen bir lideri, Kıbrıs harekatını başlatan bir lideri, bütün İslam aleminin lider olarak gördüğü Necmettin Erbakan’ı anıyoruz.

 

Allah ona rahmet eylesin. Erbakan tek başına bir parti, teşkilat ve siyasi harekattı. Çok derin imanı ve zekası ile tek başına bir hareketi sürüklüyordu.

 

Cihat’ın en büyük ibadet olduğu gerçeğini bizlere öğretti. Adil bir dünyanın kurulması için canla başla çalışılması gerektiğini öğretti.

 

Bu mücadelenin Siyonizm’e ve emperyalizme karşı verilmesi gerektiğini öğretti. Eğer babam maddi menfaat peşinde olsaydı, dünyanın en zenginlerinden biri olabilirdi. Ama o dünyayı değil, ahireti tercih etti” diye konuştu.

 

Erbakan’ın konuşması esnasında sık sık ‘Mücahit Erbakan’, ‘Hocaya Sadakat Şerefimizdir’, ‘Erbakan’ın ordusu siyonizmin korkusu’ şeklinde sloganlar atıldı. Fatih Erbakan’ın konuşmasının ardından, gençlik kolları başkanı tarafından, kendisine plâket takdim edildi.

Galeri
📆 20 Mart 2013 Çarşamba 11:21   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR