MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Sivil Toplum, Toplum » Kartal Parklarına Kuş Evleri!
Kartal Parklarına Kuş Evleri!


Kartal Belediyesi ve Yakacık Doğa Koleji Çocuk Üniversitesi Anaokulu işbirliğiyle Kartal parklarına kuş evleri yerleştirilecek. Minik ellerin, kuşların daha sağlıklı ortamda yaşamalarını özellikle de yaz mevsiminde aç ve susuz kalmamalarını sağlamak amacı ile hazırladıkları kuş evleri, Kartal’da bulunan parkların yanı sıra ilerleyen zamanlarda vatandaşların talepleri doğrultusunda uygun görülen tüm noktalara yerleştirilecek.

 

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün de desteklediği proje kapsamında ilk uygulama, 30 Mart’ta açılacak Mehmet Ali Büklü Parkı’nda yapıldı. Yakacık Doğa Koleji Anaokulu öğrencilerinin el emeğiyle hazırlanan kuş evleri,  Mehmet Ali Büklü Parkı’ndaki ağaçlara yerleştirildi.

 

Kuş evi, kuş köşkü veya kuş sarayı olarak da bilinir. Tarihi mimari eserlerde bulunan kuş evlerinin sanat değeri vardır. Eski zamanlarda cami, çeşme ve han gibi eserlerin duvarlarına konulmuştur.

 

İnsan elinin ulaşamayacağı ve kuşların kendilerini güvende hissedebilecekleri kuş evleri, sert esen rüzgârlardan korunaklı yapıların güneş alan dış cephe yüzlerine de konabilecek.

 

Etiketler: , , ,
📆 26 Mart 2013 Salı 11:30   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR