MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Maltepe, Sivil Toplum, Toplum » Başkan’dan Ağlatan Konuşma!
Başkan’dan Ağlatan Konuşma!


Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, başhekimlik döneminde yaşadığı bürokratik engeller ve engellemeler sonucunda neden ve nasıl belediye başkanlığını seçtiğini anlattı. Başkan Zengin, başhekimlik yıllarını ve hizmet uğruna nelerden vazgeçtiğini paylaştığı anılarından birini anlatırken gözyaşlarını tutamadı.

 

Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, başkanlığa giden yol hikayesini “Beni Kim Başkan Yaptı” adlı söyleşisinde doğaçlama bir şekilde Maltepeliler ile paylaştı. Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde düzenlenen sohbet programına çok sayıda vatandaş katıldı. Büyük alkışlar ve tezahüratlar eşliğinde sahneye çıkan Başkan Zengin, başhekimlik döneminde yaşadığı bürokratik engelleri ve sonucunda yerel yönetime uzanan yol hikayesini esprili ve içten bir dille anlattı.

 

Başkan Zengin, konuşmasında Maltepe Süreyyapaşa Hastanesi’ndeki başhekimlik yıllarında Ankara’da bulunan ailesine duyduğu özlemi, o yıllarda henüz ilkokul birinci sınıfa giden kızının baba hasretini ve kızının SSK Müdürlüğü’ne kendi el yazısıyla yazdığı bir dilekçeyle anlattı. Başkan Zengin, “Babamı geri verin” çağrısına karşılık kızını teskin etmek için yazmak zorunda kaldığı kurmaca dilekçe cevabını okurken, gözyaşlarına hakim olamadı. Duygusal anların yaşandığı salonda gözyaşlarını tutamayan izleyenler de Başkan Zengin’e sloganları ile destek verdi.

Konuşması alkışlar ve tezahüratlarla sık sık kesilen Başkan Zengin, programın sonunda kendisine destek olan eşine ve çocuklarına teşekkür etti ve Maltepeli vatandaşları sahneden karanfillerle selamladı.

 

 

 

 

📆 26 Mart 2013 Salı 12:29   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR