MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Sivil Toplum, Sultanbeyli, Toplum » Keskin, Battalgazi Mahallesi’ni Ağırladı!
Keskin, Battalgazi Mahallesi’ni Ağırladı!


Mahalle toplantıları ile ilçe halkının sıkıntılarını dinleyen Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’in bu haftaki konuğu Battalgazi Mahallesi oldu.

 

Uzun süredir ilçe halkıyla mahalle toplantılarında biraraya gelen ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, bu hafta Battalgazi Mahallesi’ni ağırladı. Battalgazi Mahallesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Mazak’ın sorumluluğunda bulunuyor.

Mahalle toplantısının açılış konuşmasını yapan Mazak, ilçe halkının bu toplantılarda dinlendiğini ifade etti. Mazak, ”Bir süre önce mahalle toplantılarımıza başladık. Bunun yanı sıra ev ziyaretlerine katılıyoruz” dedi. Sultanbeyli’de kültür adına yatırımlar yaptıklarının altını çizen Mazak, “İlçemizi bu yolla tanıtıyoruz. Halkımıza kültür adına yatırımlar yapıyoruz. Yaptığımız etkinliklerin birçoğunu okullarda yaparak gençlerimizin gelişimine destek verme gayretindeyiz. Kültür etkinliklerimizde 7’den 70’e herkes için programlar var.” dedi.

Belediye Başkanı Hüseyin Keskin mahalle toplantılarıyla ilçe halkıyla bir araya geldiklerini ifade etti. Keskin, “Toplantılarda ilçemizde olan faaliyetleri ilçe halkıyla paylaşıyoruz. Sizlerin fikirlerini almak istiyoruz. Bu amaçla mahalle toplantılarımızı organize ettik” dedi.

sultanbeyli-battalgazi-mah.

 

Keskin ilçede yapılan çalışmalar hakkında mahalle sakinlerine detaylı bilgiler aktardı.

Sultanbeyli’nin gelişerek büyüdüğünü ifade eden Keskin, ilçenin kısa sürede çok yol kat ettiğinin altını çizdi. Keskin, “İlçemiz İstanbul’un gözde ilçeleri arasındaki yerini alıyor” şeklinde konuştu.

Gölet ve Devlet Hastanesi

Keskin sözlerini şöyle sürdürdü: “İlçemizin gelişmeye başlamasında TEM bağlantı yollarının katkısı büyük. TEM bağlantı yolları açıldı ve Sultanbeyli’ye yatırımlar gelmeye başladı. Bu yatırımlar beraberinde ilçemize istihdamı getirdi.İlçemize fabrikalar, konutlar, alışveriş merkezleri inşa edildi.”İlçede devam eden projeler hakkında da bilgiler veren Keskin, Gölet Projesi ve hastane inşaatının tüm hızıyla devam ettiğini ifade etti. Keskin, “Gölet Projesi 23 yıldır ilçemizin hayaliydi. Temelini attık ve çalışmalar çok iyi gidiyor. Bitince ilçe halkının dinlenebileceği bir mekanhaline gelecek. En büyük eksiğimiz hastaneydi. 400 yataklı olarak inşaatına başlandı ve devam ediyor.”

Mahalle halkına ulaşım noktasında yapılan çalışmaları da aktaran Başkan, sefer sayılarının arttığını vurguladı ve “Ulaşımda kesin çözüm metrodur. Bunu biliyoruz” dedi.

Eğitim Yatırımları

Yakın zamanda inşa edilen kamu binalarının ilçede hizmetin kalitesini artırdığını vurgulayan Keskin, eğitim yatırımlarına ve diğer kurumların ilçede yapmış oldukları çalışmalara değindi. Keskin, “Üç yılda 16 okul yapıldı. Bu sene ise 7 yeni okul inşaatı devam ediyor. Öğrencilerimizin sınav başarılarını artırmak için Sultanbeyli Gençlik Eğitim Merkezini açtık. Geçen yıl düzenlediğimiz SBS 1001 Eğitim Destek Projesi ile de öğrencilere sınav desteği verilmişti. Biz gençleri geleceğimiz olarak görüyoruz ve onların iyi şartlarda eğitim görmeleri için çaba gösteriyoruz. Kültür etkinliklerimiz ve daha nice faaliyetlerde onları merkeze oturttuk. Madde bağımlılığı konusunda da bilinçlenmeleri için kültür merkezlerimizde etkinlikler düzenleniyor.” dedi.

Merak edilen mülkiyet meselesi hakkında da katılımcılara bilgiler veren Keskin, “Ülkemizin elli yıllık sorunu olan 2B sorunu çözüme kavuşmak üzere. İlçemiz içinde bu sorun artık ortadan kalkıyor. İlçe halkımızın mülkiyet meselesini ve durumunu her fırsatta her platformda aktardık. Gayretler sarf ettik. Şimdiki süreçte ise bugüne kadar gayrimenkullerinin gerçek sahibi olma hissini tam anlamıyla yaşayamayan hak sahipleri, artık evleri ve arsaları üzerindeki tüm haklarına kavuşacak.” dedi. Keskin hisseli parseller hakkındaki çalışmalarda ise sona yaklaştıklarını ifade etti.

AK Parti İlçe Başkanı Ali Sevinç iseilçede yapılan çalışmalar hakkında katılımcılara bilgiler aktardı. Sevinç, “Ülkemizde ve ilçemizde büyük gelişmeler oluyor. İlçe ve ülke olarak kalkındığımızı görmek bizler adına sevindirici” dedi. Sevinç’in konuşmasının ardından mahalle sakinleri Başkan Keskin ve ekibine sorular yönetti.

 

Galeri
📆 28 Mart 2013 Perşembe 17:22   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR