MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Pendik, Sivil Toplum, Toplum » Gelin ve Damat Adayına Yemek Kursu!

Gelin ve Damat Adayına Yemek Kursu!Pendik Belediyesi yeni evlenecek çiftler için Türk mutfağının önemli tatlarını öğrenecekleri bir yemek kursu düzenliyor. Kurs hakkında konuşan Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, “Özellikle kızlarımızın hasta, yoğun, yorgun günlerinde damatlar mutfakta üzerlerine düşen görevleri aşçı ustalığında yapabilsinler diye bu kursu tertipledik” dedi.

Pendik Belediyesi yeni evlenecek çiftler için Türk mutfağının önemli tatlarını öğrenecekleri bir ‘Yemek Kursu’ düzenliyor. Yeni evlenecek olan 20 çift yemek kursunda mutfak kültürümüze ait çorbalar, etli-sebzeli yemekler, makarnalar ve sofraların olmazsa olmazı tatlıların usta aşçıları olabilmek için çabalayacak. 4 hafta sürecek kursta, gelin ve damat adayları onlarca yemeğin ve tatlının hazırlanmasındaki püf noktaları beraberce öğrenecek. Kursta ayrıca pişirme teknikleri, sebze hazırlama, ölçülü yağ kullanımı ve hijyen koşulları da uzman aşçılar eşliğinde özel eğitimlerle aday çiftlere gösterilecek. 20 çiftin sabah ve öğle olmak üzere iki grup halinde katılacağı kursta, çiftler her hafta 3 saatlik eğitim alacak. Okan Üniversitesi Aşçılık Programı’ndan Yrd. Doç. Dr. Seha Aksü ve Yrd. Doç. Dr. Esra Mankan kursta çiftlere karnıyarıktan, etli biber dolmasına, mercimek çorbasından üzümlü havuçlu keke kadar birçok çorba, salata, zeytinyağlı ve tatlı yapmayı öğretecek.

DAMATLAR USTA AŞÇI İŞİ YEMEK YAPABİLECEK

Yemek kursu hakkında konuşan Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, yeni evlenecek çiftlere Türk mutfağı bilinci kazandırmak ve yuvanın yükünü eşlerin müşterek paylaşmasını istediklerini belirterek, “Yuvanın yükü ve geçiminde bugün kızlarımız nasıl pay sahibiyse, ev işlerinde de oğullarımız pay sahibi olmalı. Özellikle kızlarımızın hasta, yoğun, yorgun günlerinde damatlar mutfakta üzerlerine düşen görevleri aşçı ustalığında yapabilsinler diye bu kursu tertipledik” şeklinde konuştu.

Yemek kursuna katılacak Şeyma Durmuş – Zülfikar Kaya çiftinden Şeyma, nişanlısının yemek yapmayı öğrenmek istemesinin kendisini çok mutlu ettiğini söyleyerek, “Hayat müşterektir. Birbirimize her konuda yardımcı olmalıyız. Özellikle bunu nişanlımın kendi istemesi beni çok daha mutlu etti. Birlikte yemek yapmak çok güzel olacak” dedi. İSTANBUL (İHA)

📆 09 Nisan 2013 Salı 10:46   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR