MENÜ ☰
Ramazan Ayı
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Sivil Toplum, Toplum, Tuzla » Ensar Muhacir El Ele Platformundan Tuzla’ya Teşekkür Ziyareti!

Ensar Muhacir El Ele Platformundan Tuzla’ya Teşekkür Ziyareti!Suriyeli sığınmacılara destek olmak için kurulan Kırıkhan “Ensar Muhacir El Ele Platformu” ve Suriyeli doktorlar, insanı yardımlarından dolayı Tuzla’ya teşekkür ziyaretinde bulundu. Heyet, Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’nın profesyonel yaklaşımına hayran kaldı.

 

Tuzla Kaymakamlığı ve Tuzla Belediyesi, Suriye’deki iç savaştan kaçarak ülkemize gelen sığınmacılara uzanan yardım elini unutmayan Suriyeliler, teşekkür için Tuzla’ya geldi.

 

Tuzla’da Hayırlı Bir Yardıma İmza Atıldı

 

Suriye’deki iç karışıklıktan dolayı Hatay’ın Kırıkhan ilçesine sığınan Suriyeli sığınmacılara insani destek vermek için kurulan Kırıkhan Ensar Muhacir El Ele Platformu(KEMEP) BaşkanıNuri Çaydan ile Yönetim Kurulu Üyeleri Rahmi Vardı, Fuat İpek, Celal Baz ile Dr. Abdülaziz Muham El Muhammed, Dr. Abdülhamid Talip, Dr. Maan, Mühendis Hani, Müfettiş Abu Manef’ten oluşan Suriyeli heyet, Tuzla’da çeşitli ziyaret ve temaslarda bulundu. Heyet, Tuzla Kaymakamı Mümin Heybet ve

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, ziyaret etti.

KEMEP sözcüsü Rahmi Vardı, “Tuzla’dan gelen yardımlar Suriyeli kardeşlerimize ulaştırılmış ve Tuzla halkının inşallah Allah tarafından rızasının kazanmasına vesile olmuştur. Sayın Kaymakamımız, Sayın başkanımız ve ekibi işte böyle hayırlı bir yardıma imza atmışlardır.” dedi.

Kaymakam Heybet’ten Kardeş Aile Startı

 

KEMEP heyetinin ziyaretinde kardeş aile projesi de başladı. Tuzla Kaymakamı Mümin Heybet, Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Turgut Özcan, Tuzla Belediyesi Başkan Danışmanı Mehmet Metin, Suriyeli birer aile ile kardeş aile olmayı kabul etti.

 

Gönül Elleri Çarşısı’na Hayran Kaldılar

 

Kırıkhan Ensar Muhacir El Ele Platformu, yardımların toplandığı ve sevkiyatının yapıldığı Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’nı da ziyaret etti. Gönül Elleri’nin hizmetleri hakkında bilgi alan, sistemi yerinde gören heyet, gönüllü sunulan hizmetteki profesyonel yaklaşıma hayran kaldı.

 

📆 09 Nisan 2013 Salı 11:17   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR