MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Sağlık, Sivil Toplum, Toplum » Memorial Sizi Kalbinizi Korumaya Davet Ediyor!

Memorial Sizi Kalbinizi Korumaya Davet Ediyor!Ülkemizde her yıl 200 bin kişi kalp ve damar hastalıkları nedeniyle hayatını kaybediyor.

 

Dünya çapında gerekli önlemler alınmadığı takdirde 2015 yılına kadar her yıl yaklaşık 20 milyon kişinin kalp damar hastalıklarından yaşamını yitireceği tahmin ediliyor. Ölüm nedenleri arasında birinci sırada yer alan kalp hastalıklarından korunmak,hayat kalitesi için büyük önem taşıyor.MemorialAtaşehir Hastanesi,halka açık ve ücretsiz olarak düzenleyeceği kalp sağlığı söyleşisi ile kalp hastalıkları hakkında toplumu bilinçlendirmeyi hedefliyor.

 

MemorialAtaşehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Azmi Özler’inkonuşmacı olarak katılacağı “Memorial Kalp Sağlığı Söyleşisi”,12 Nisan Cuma günü MemorialAtaşehir Hastanesi’nde gerçekleştirilecek.
Kalp hastalıklarından korunma önerilerinin anlatılacağı söyleşide, insan yaşamında en önemli işlevi gören kalbiniz hakkında bugüne kadar merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını bulabileceksiniz.

 

Kalp sağlığı için bilinçlenmek şart!

 

Prof. Dr. Azmi Özler,sağlıklı yaşam eğitimindeki yetersizlik, sigara, hareketsizlik ve yanlış beslenmenin her yıl on binlerce kişinin ölümüne yol açtığına dikkat çekerek, “Şu anda Türkiye’de her yıl 230 bin kişi kalp ve damar hastalıklarına yakalanmaktadır. Kalp hastalıkları cinsiyet ayrımı yapmamakla birlikte, doğumsal kaynaklı olarak küçük yaştaki çocuklarda da görülebilmektedir. Artık gelişen teknoloji ile bebeğinizin bir kalp rahatsızlığı varsa 22. haftada tanı konulup tedavisine başlanabilmektedir. Kalp hastalığının türüne bağlı olarak uygun tedavi ve cerrahi operasyonlar ile kalp hastaları, normal yaşamlarına devam edebilirler.” diye konuştu.

 

Kalp sağlığınızı  siz de önemseyin
Prof. Dr. Azmi Özler,kalp sağlığı bilincinin çocuk yaşlardan itibaren kazanılması gerektiğini belirterek, “Kalp hastalıklarının  önlenmesi ancak hayat tarzının değiştirilmesiyle mümkün olacağını, bunun ise diyet, kilo kontrolü ve düzenli egzersizden oluştuğunu unutmayın. Kalp krizi ya da kalp yetmezliği gibi problemlerde erken teşhis hayati önem taşır. Bunun için mutlaka kontrollerinizi ihmal etmemelisiniz.” dedi.

Program

Tarih: 12 Nisan 2013 Cuma

Saat:15:00

Yer:MemorialAtaşehir Hastanesi Konferans Salonu

Bilgi ve kayıt: 444 7 888

Katılım Ücretsizdir.

 

📆 12 Nisan 2013 Cuma 11:21   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR