MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Sivil Toplum, Sultanbeyli, Toplum » Medeniyetler Bu Sergide Buluştu!

Medeniyetler Bu Sergide Buluştu!“Hint Okyanusu Boyunca İslam, Ticaret ve Siyaset” adlı gezici fotoğraf sergisi Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde açıldı. Serginin Türkiye’deki ayağının İstanbul’da olan gösterimini Sultanbeyli Belediyesi üstlendi.
Birçok sergiye ev sahipliği yapan Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi Galeri İstanbulensis Sergi Salonu, bu seferde kapılarını Hint Okyanusu Boyunca İslam, Ticaret ve Siyaset Sergisi’ne açtı. Sergi, Britanya Akademisi, Britanya Kütüphanesi, İngiltere Güneydoğu Asya Araştırmaları Kurumu (ASEASUK) ve İngiliz Arkeoloji Enstitüsü’nün (BIAA) destekleriyle sanatseverlerle buluştu. Ayrıca sergiye İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İsmail Hakkı Kadı büyük destek sağladı.

Açılışa Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, araştırmacı yazar Doç. Dr. Erhan Afyoncu, Yrd. Doç. Dr. Coşkun Yılmaz, çok sayıda öğretmen ve öğrenci katıldı. Açılışın ardından davetliler sergiyi gezdi.

sultanbeyli-sergi

 

Türk Telekom Anadolu Lisesi öğrencisi Yusuf Bildir sergi hakkındaki düşüncelerini şu şekilde ifade etti: “Sergide bulunan fotoğraflar çok güzel. Tarihi anlatıyor. Gezerken heyecanlandım. Her biri tarihten izler taşıyor” dedi.

Galeri İstanbulensis Sergi Salonu’nda 21 Nisan’a kadar ziyarete açık olan sergi, bu tarihten sonra Atatürk Kitaplığı’nda ay sonuna kadar sergilenecek. Ayrıca gezici fotoğraf sergisi Mayıs ayında da İstanbul’un çeşitli noktalarında sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

 

 

 

Galeri
📆 16 Nisan 2013 Salı 10:52   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR