MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Genel, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » YTÜ’den anlamlı 23 Nisan etkinliği!

YTÜ’den anlamlı 23 Nisan etkinliği!Bu yıl 6.sı düzenlenen sosyal sorumluluk projesi dahilinde Artvin Şavşat’a giden Yıldız Teknik Üniversiteliler, hem lojistik destek sağlayıp eksiklerini giderdikleri, hem de renkli aktivitelerle keyifli zamanlar geçirmelerine katkıda bulundukları ilkokul öğrencilerinin 23 Nisan coşkusuna ortak oldular…

Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, anlamına uygun şekilde değerlendiren Yıldız Teknik Üniversitesi, her sene gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesi dahilinde bu yıl da Artvinli çocukları sevindirdi.

Daha önce Mardin, Elazığ, Aksaray ve Van’da öğrencilerle bir araya gelerek okul ve öğrencilere hem lojistik destek sağlayıp, eksiklerini gideren, hem de renkli sosyal aktivitelerle keyifli zamanlar geçirmelerine katkıda bulunan Yıldız Teknik Üniversitesi Kulüpler Birliği öğrencilerinin bu yılki durakları Artvin Şavşat oldu.YTÜ’lü öğrencilerbu yıl 6.sı düzenlenen sosyal sorumluluk projesi dahilinde,14-23 Nisan tarihlerinde ArtvinŞavşatKöprüyaka Yatılı Bölge Ortaokulu ve Pınarlı Ortaokulu’nda çeşitli faaliyetlerde bulunurlarken, YTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek de etkinliğin son 3 gününde Artvin’e giderek Şavşatlı miniklerim bayram coşkusuna ortak oldu.

ytu-23-nisan-etkinlik

 

Şavşat Hükümet Konağı önünde Davul ve Zurnalarla karşılananYTÜ öğrencilerine Şavşat mülki amirlerinin veilçe halkı da büyük ilgi gösterirken, misafir öğrenci grubu Şavşat halkı ile birlikte horon oynadı.Tır dolusu malzeme ve önemli ölçüde hediyelerle gelen YTÜ öğrencileri basketbol vevoleybol sahaları, bilgisayar ve projektörlü sunum odası oluştururlarken, tiyatro, sinema, fotoğrafçılık, müzik, halkoyunları ve ebru sanatı kulüpleri de, öğrencilerle birlikte renkli aktivitelere imza attılar.

Etkinliğin son 3 gününde Artvin’e giden YTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, Genel Sekreter Bahar Sivri ve YTÜ İletişim Koordinatörü Zehra Yumurtacı da Artvinli çocukların 23 Nisan Bayramını tebrik ederlerken, öğrencilere gömlek, tişört, çanta, giyecek, kırtasiye malzemeleri ile oyuncaklar dağıttılar.

YTÜ Kulüpler Birliği Başkanı Murat Üyür, Şavşat’a gelmekle doğru bir karar verdiklerini ifade ederek, “23 Nisan günü minik kardeşlerimizle birlikte olduk. Diğer üniversitelerde yapılan sosyal projelerle ihtiyaç sahibi okulların sorunlarının çözülmesi adına örnek olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Şavşat Milli Eğitim Müdürü Nedim Topsakal, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek ve Yıldızlı öğrencilere teşekkür etti.

 

Galeri
📆 24 Nisan 2013 Çarşamba 17:21   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR