MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Kültür-Sanat, Maltepe, Sivil Toplum, Toplum » “Kadına Dair” Sanatseverlerden Beğeni Topladı!
“Kadına Dair” Sanatseverlerden Beğeni Topladı!


Ressam Arife Eyüboğlu, Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde ‘Kadına Dair’ isimli beşinci kişisel sergisini açtı. Sergi açılışını gerçekleştiren Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin katılımcılara hitaben bir konuşma yaptı. Ressam Eyüboğlu’nun Anadolu kadını üzerine yaptığı çalışmaları takip ettiklerini belirten Başkan Zengin açılışın Anneler Günü’ne denk geldiğine dikkat çekti. Maltepe Belediye Başkanı, “Anneler Günü haftasına denk gelmesi çok anlamlı. Resimlerinin doğa ile içe içe olması çok anlamlı. O yüzden kendisini davet ettik. Yeni eserlerini burada sergilemesini istedik. Özellikle kilim desenli resimlerine ayrı ayrı anlamlar yüklemiş. Bu çalışmayı yıllardan beri devam ettiriyor. Kendisini kutluyoruz. Bu resimlerle Maltepeli vatandaşlarımızın, Anadolu kadını ve annelerini hatırlayacaklarını umuyorum. Bu serginin özellikle kadına şiddetin tırmandığı bu dönemde çok önemli olduğuna inanıyorum” diye konuştu.

Başkan Zengin, konuşmasının ardından eşi ve ressam Arife Eyüboğlu ile birlikte sergiyi gezdi.

İnekleri çocuğu gibi gören, boncuklarla, oyalarla süsleyen, çeşmeden su taşıyan, dokuduğu kilimlere hikayesini yazan kadınları tuvallere taşıyan Ressam Arife Eyüboğlu’nun “Kadına Dair” sergisi 20 Mayıs’a kadar devam edecek.

📆 14 Mayıs 2013 Salı 16:34   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR