- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Kartal Belediyesi İbadethanelere Desteğini Sürdürüyor!

Kartal Belediyesi, Kartal’da yaşayanların dini ve geleneksel değerlerini önemseyerek tüm ibadethanelere yardımlara devam ediyor.

Kartal Belediyesi, ibadethanelere temizliğin yanısıra yapım ve onarıma yönelik her türlü desteği veriyor. Kartal Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne Bağlı Yol Yapım Amirliği, Yunus Mahallesi Bağlar Caddesi Muhammet Ali Camii içerisine 100 metrekare kilit taşı ile 25 metre uzunluğunda, 1 metre yüksekliğinde tuğla duvar yaptı.

 

Kartal Belediyesi Yol Yapım Amirliği’ne bağlı ekipler,  Karlıktepe Mahallesi Soğanlık Caddesi Erenler Camii içerisine kilit taşı döşerken Cevizli Mahallesi Maraş Sokak’ta bulunan Çınar Camii’nde 20 metre uzunluğunda kompozit ızgara yaparak yağmur suyunun yüzeyden uzaklaştırılmasını sağlandı. Diğer yandan Cevizli Mahallesi Malkara Çıkmazı’nda bulunan Balıklıdere Camii Kuran Kursu’nun önünde biriken yağmur sularının yola deşarjı yapılarak Kartallıların hizmetine sunuldu.

 

“İbadethanelere Desteğimiz Devam Edecek”

 

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr Altınok Öz, belediye sınırları içindeki ibadet yerlerinden gelen taleplere göre her sorunun çözümü amaçlı çaba ve çalışma içinde olduklarını söyledi. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr Altınok Öz, inançlara saygılı ve halkın bu bağlamda taleplerini de dikkate alarak sorunların çözümüne katkı sağladıklarını, ibadethanelerin donanım ve onarım desteğinin vermeye devam edileceğini söyledi.