MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Mevlüt Bayraktar, Türkiye Haber-İş Sendikası İstanbul Anadolu Yakası Şube Başkanı seçildi
Mevlüt Bayraktar, Türkiye Haber-İş Sendikası İstanbul Anadolu Yakası Şube Başkanı seçildi


Türkiye Haber-İş Sendikası İstanbul Anadolu Yakası Şubesi 12. Olağan Genel Kurulu 29 Haziran 2013 tarihinde The Green Park Otel’de yapıldı.

 Ümraniye Telekom Müdürlüğünde çalışmakta ve aynı zamanda Uzundere Dikyar Köyü Dernek Başkanı olan Mevlüt BAYRAKTAR Şube Başkanlığına seçilirkenŞube Sekreterliğine Yusuf PEKTAŞ, Şube Mali Sekreterliğine de Hakan SEMİZOĞLU seçildi.

Genel Kurula, Türkiye Haber-İş Sendikası Genel Merkez Yöneticileri, Şube Başkanları, Şube Yöneticileri, Türk-İş 1. Bölge Temsilcisi Faruk Büyükkucak, kardeş sendikaların şube başkanları, şube yöneticileri ve misafirler katıldı.

İstanbul Anadolu Yakası Şubesi 7. Olağan Genel Kurulunun açılışını Şube Başkanı Muammer Yılmaz yaptı. Genel Kurulun yapılması için yeterli çoğunluğun sağlandığını belirten Yılmaz Genel Kurulu Yönetmek üzere Divan Heyetini davet etti.

haber--is-kongresi

Genel Kurulu, Başkanlığını Genel Başkan Veli Solak’ın, Başkan Yardımcılıklarını, Genel Sekreter Ümit Kaymal ve Genel Mali Sekreter Kemal İlçioğlu’nun, Katip Üyeliklerini de Erzurum Şube Başkan Kemal Akkan ile Ankara Merkez Şube Başkan Tagi İş’in yaptığı bir Divan Heyeti yönetti.

Divan başkanlığına seçilen Genel Başkan Veli Solak, konuşmasında divan seçiminde kendisine ve divan heyetine gösterilen güvenden dolayı teşekkür etti. Genel Başkan Veli Solak konuşmasında çalışma hayatında yaşanan gelişmeler, toplu iş sözleşmesi ve sendikamız çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Genel Başkan Veli Solak, ülkenin ve çalışma hayatının ciddi sorunlarla karşı karşıya olduğunun altını çizerek görüşmeleri devam eden Toplu İş Sözleşmeleri hakkında bilgiler vererek, “Bildiğiniz gibi, Türk Telekom A.Ş. ve PTT’de toplu iş sözleşmesi görüşmelerimiz devam ediyor. Türk Telekom da ücretle ilgili maddelerimiz kaldı. Bu konuda da Genel Müdürlük Yetkilileri ile görüşüyoruz. PTT’nin ücretle ilgili kısmı Türk-İş Kamu Koordinasyon Kurulu’nun belirleyeceği şekilde düzenlenecek. PTT’nin A.Ş. olması ile ilgili yasa Cumhurbaşkanımız tarafından onaylandı. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz ” dedi.

Taşeronlaşma ile ilgili sıkıntılar olduğunun altını çizen Genel Başkan Veli Solak, “Taşeron uygulaması sadece bizim sorunumuz değil tüm ülkenin sorunudur. Resmi rakamlara göre ülkemizde 1 milyon 170 bin taşeron işçisi bulunmaktadır. Sendikal örgütlenmeye en büyük engel taşeron uygulamasıdır. Biz sendika olarak örgütlenme mücadelemize hukukun elverdiği ölçüde devam edeceğiz” dedi.

Türkiye Haber-İş Sendikasını 51 yıllık ulu bir çınar olarak nitelendiren Genel Başkan Veli Solak,“Sizlerden tek isteğim bu 51 yıllık ulu çınara sahip çıkın ve kimsenin zarar vermesine izin vermeyin. Biz hepimiz aynı taraftayız. Bizden umut bekleyen insanlar var. Birilerinin dedikodularına lütfen itibar etmeyin. Birbirinize ve sendikanıza sahip çıkın” diye konuştu.

Genel Başkan Veli Solak, 30-31 Mart 2013 tarihinde yapılan Olağanüstü Genel Kurulu’nun sendikamız için bir dönüm noktası olduğunu, 1 Nisan 2013 tarihi itibariyle yeni bir dönemin başlatıldığını ve radikal kararlar alındığını ifade ederek, “Sendikamızda büyük değişimler yaşandı. Bundan sonrada birlik ve beraberlik içerisinde Türkiye Haber-İş Sendikamızın bayrağını daha ileriye götürmenin çabası içerisinde olacağız. Temsil ettiğimiz üyelerimize de en iyi hizmeti vermeye devam edeceğiz” dedi.

Gezi Parkı olaylarına değinen Genel Başkan Veli Solak“ülkenin gündeminde yaklaşık bir aydır yer alan Gezi Parkı olayları insanların aşsız, işsiz olması nedeniyle hızlı bir biçimde Taksim Gezi Parkı konusu olmaktan çıkarak büyük bir toplumsal olaya dönüşmüştür” diye konuştu.

Genel Kurulun dilek ve temenniler bölümünde ilk söz Türk-İş 1. Bölge Temsilcisi Faruk Büyükkucak’a verildi. Türk-İş 1. Bölge Temsilcisi Faruk Büyükkucak ülkemizin son günlerde içinde bulunduğu sıkıntılardan bahsetti.

Türk-İş 1. Bölge Temsilcisi Faruk Büyükkucak konuşmasında Türk-İş’in çalışmaları, çalışma hayatında yaşanan gelişmeler ve Hava-İş ile Tek Gıda-İş sendikalarının grevleri hakkında bilgiler verdi. Sendikal birliğin ve beraberliğin önemi ifade etti.

mevlut-bayraktar--baskan

Bayraktar, sendikal birlik ve beraberliğin önemine işaret etti

Delegelerden Mevlüt Bayraktar Genel Kurulun dilek ve temenniler bölümünde söz alarak, sendikal birlik ve beraberliğin önemine işaret etti. Bayraktar, bu birlik ve beraberliğin her zaman en üst düzeyde tutulması gerektiğini belirterek genel kurulun teşkilatımıza hayırlı olmasını diledi.

Genel Kurulun dilek ve temenniler bölümünde söz alan Şube Başkanı Muammer Yılmaz, yapılacak seçimlerde tekrar aday olmadığını belirttiği konuşmasını seçilecek yöneticilere başarılar dileyerek tamamladı.

Genel Kurul’un öğleden sonraki bölümünde seçimler yapıldı. Yapılan seçimlerin sonunda Şube Başkanlığına Mevlüt Bayraktar, Şube Sekreterliğine Yusuf Pektaş, Şube Mali Sekreterliğine de Hakan Semizoğlu seçildi.

📆 02 Temmuz 2013 Salı 14:43   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR