MENÜ ☰
Şeref Bey Döner
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Belediye, Ekonomi, Flaş » Düzce’de “Çevre Dostu” Toplu ulaşım dönemi başladı
Düzce’de “Çevre Dostu” Toplu ulaşım dönemi başladı


Düzce Belediyesi toplu taşımacılıkta yeni bir dönem başlattı. Düzceliler Merkez ve Kalıcı Konutlar arası ulaşımında ‘Yeni Nesil Çevre Dostu’ modern araçlarla seyahat edecek. Söz konusu güzergâhta otobüslerin tamamı yenilendi, doğalgazlı rahat ve kolay ulaşım için donatılmış araçlar hizmet verecek.
Yeni otobüsler için Düzce Belediyesi tarafından tören düzenlendi. Toplu taşımacılıkta yeni dönemin başladığını vurgulayan Başkan İsmail Bayram ‘ İnsan ve çevre sağlığına yönelikdonatılara sahip doğalgaz yakıtlı modern otobüslerle toplu taşıma hizmetisağlanacak’ dedi.
Düzce’de merkez vekalıcı konutlar arasında sefer yapacak 30 adet yeni otobüs hizmete girdi. Yeni Nesil ve Çevre Dostu olarak tanımlanan, insan ve çevre sağlığına yönelik donatılara sahip modern otobüslerin tanıtımı için bir tören düzenlendi. Düzce’de toplu taşımacılıkta yeni bir döneme geçildiğini belirten Başkan İsmail Bayram, yeni otobüslerin tamamının doğalgazyakıtla çalışacağını belirtti. Belediye önünde düzenlenen törende konuşan Başkan Bayram yeni otobüslerin özellikleri konusunda şu bilgileri verdi “Öncelikli olarak toplu taşıma araçlarının donanımlarını belirledik. İnsan ve çevre sağlığı için temiz yakıt için doğalgazlı olmaları esas alındı. Böylelikle düşük yakıt sarfiyatı olacak, hava ve çevre kirliliği oluşmayacaktır. İç kısımları ise geniş ortamlı ve rahat yolculuğa esas dizayn edildi. Kapıların tamamı olası yolcu sıkışmaları ve risklere karşı otomatik sensörlüdür. Herhangibir yangına karşı da yangın söndürme sistemi bulunmaktadır” Başkan Bayram engelli yolcuların ulaşımı için de sistem kurulduğunu ifade ederek ‘ Engelli yolcularımız için araçlarda rampa ve alçalma bölümü oluşturuldu’ dedi. 27 koltuk sayılı ve sınıfında en fazla yolcu kapasiteli otobüslerin güzergah belirlenmesinin ardından sefere başlayacakları belirtildi.
Düzce Belediyesi Denetimli Özel Halk Otobüsleri için düzenlenen törene Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram başta olmak üzere Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları, Vali Yardımcıları, AK Parti İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu, Merkez İlçe Başkanı Durmuş Arslan ve Yönetim Kurulu üyeleri, Düzce Protokolü ve Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ile davetliler katıldı. Tören öncesinde Düzce Belediyesi Mehter Takımı bir gösteri sundu. Tören sonunda ise davetlilere yemek ikramı verildi. Ardından da otobüslerle şehir turu atıldı.

📆 03 Temmuz 2013 Çarşamba 12:55   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR