- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Kartal’da Çevre Gönüllüleri Aydos Ormanını Temizlediler

Kartal Belediyesi ve ÇEVKO Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı gönüllüleri, Çevre Sosyal Sorumluluk Kampanyası kapsamında Kartal Aydos ormanında çevre temizliği yaptılar.

Kartal Belediyesi, çevre bilincinin artması için çalışmalarını sürdürüyor. Kartal Belediyesi ve ÇEVKO Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı ile Kartallı çevre gönüllüleri, Çevre Sosyal Sorumluluk Kampanyası kapsamında Kartal Aydos ormanında çevre temizliği yaptılar. Yaklaşık 200 Kartallı gönüllü, Aydos ormanı atış poligonunun bulunduğu alanda piknikçilerden kalma çöpleri ve atıkları topladılar. Temizlik kampanyasında çevre gönüllüleri, metal, cam, plastik ve kağıt gibi dönüştürülebilir atıkları mavi poşetlerle, organik atıkları ise siyah poşetlerle topladılar.

Kartal’da Çevre Duyarlılığı Artıyor

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Aydos ormanında çevre gönüllülerinin gerçekleştirdikleri  temizlik çalışmalarına destek verdi. ÇEVKO ve Kartallı çevre gönüllüleriyle sohbet eden Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kartal’da çevre bilinci ve duyarlılığının arttığını söyledi. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kartal Belediyesi’nin çevre ile ilgili çalışmalarının artarak devam ettiğini vurgulayarak şöyle konuştu: “ÇEVKO ve Kartallı çevre gönüllülerine duyarlılıkları için teşekkür ediyorum. Kartal Aydos ormanında piknikçilerin bıraktığı çöpleri topluyorlar. Piknikçiler, bu ormanlık alana tekrar geldiklerinde temiz bir alan bulamaları için çöplerini ve atıklarını mutlaka toplamalıdır. Bu ormanlar ve bu dünya hepimizin. Geleceğimizin teminatı olan çocuklara temiz bir çevre bırakmak için çalışmalıyız”.

Temizlik çalışmalarına Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Turgut Mermertaş, Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Dilek Mete ve Temizlik İşleri Müdürü Cengiz  Türkmen katılırken çevre gönüllüleri, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e ofis tipi çöp kutusu hediye ettiler.