MENÜ ☰
ATOHM Fitness & Boxing
Kartal Gazetesi » Belediye, Büyükşehir, Dikkat Çekenler, Duyurular, Flaş, Genel, Manşet, Toplum » İETT’den Haydarpaşa açıklaması…
İETT’den Haydarpaşa açıklaması…


İETT, kısa bir süre önce kapatılan Pendik–Söğütlüçeşme–Haydarpaşa banliyö tren hattını kullanan yolcuların ulaşım problemi yaşamamaları için otobüs ve sefer sayılarını artırdı.
Pendik–Söğütlüçeşme–Haydarpaşa banliyö tren hattının 19 Haziran tarihinde Marmaray Projesi yenileme çalışmaları kapsamında kapatılmasının ardından, bu güzergâhta hizmet veren İETT’nin mevcut hatlarına takviye yapılarak, otobüs ve sefer sayıları artırıldı.
ARAÇ SAYISI 116′YA, SEFER SAYISI 570′E YÜKSELDİ…
Banliyö hattı kapanmadan önce tren yolu çevresinde 15 hatta toplam 91 araç ve 506 sefer ile hizmet verilirken, banliyö hattının kapanmasıyla yapılan düzenlemeler kapsamında araç sayısı 25 adet daha artırılarak 116’ya çıkarıldı. Yeni düzenleme ile sefer sayısı da 570’e yükselmiş oldu.
YENİ DÜZENLEMELER GETİRİLDİ…
Banliyö yolcularına alternatif ulaşım imkânları sağlamak üzere İETT tarafından birtakım düzenlemelere de gidildi. Buna göre; 17B numaralı Gebze-Pendik hattı, mevcut son durağı olan Pendik Tren İstasyonu’nu takiben Yunus Sahilyolu üzerinden Kartal Metro İstasyonu’na ötelendi. Hattın yeni adı 17B Gebze-Kartal Metro oldu.
KM20 numaralı hattın kalkış durağı Pendik peron alanına alınarak, Pendik Tren İstasyonu’nu takiben Topselvi üzerinden Kartal Metro İstasyonu’na ulaşacak şekilde güzergâh değişikliğine gidildi. Hattın yeni adı KM20 Pendik-Kartal Metro oldu.

📆 05 Temmuz 2013 Cuma 10:58   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR