MENÜ ☰
ATOHM Fitness & Boxing
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Maltepe, Manşet, Politika » Maltepeli İşadamı CHP’li siyasetçi Murat Kapan Maltepe Belediye Başkanlığı için bende varım dedi.
Maltepeli İşadamı CHP’li siyasetçi Murat Kapan Maltepe Belediye Başkanlığı için bende varım dedi.


CHP Maltepe ilçe Başkanlığında düzenlenen törene annesi Elif Kapan’la birlikte gelen Murat Kapan’a ilçe başkanı, yöneticileri, üyeleri ve vatandaşlardan da yoğun ilgi vardı. Katılımcılara adaylık konuşmasını gerçekleştiren Kapan annesinin elini öperek başladığı konuşmasında önemli mesajlar verdi.

Gençleri ve kadınları önemsediğini ifade ederek konuşmasına başlayan Kapan “Gözünün koltukta ve makamda olmadığını tek hedefinin Maltepe halkına hizmet olduğunu söyledi. Kapan, “Zafer sokakta, çözüm sokakta. Koltuklar makamlar, başkalarının olsun ben sokaktayım. Kendim için değil, halkım için sokaktayım. Siyaset yapan halkı için yapar, yapmalıdır” dedi.

İlçe Başkanı Süleyman Kıprtı’nın açılış konuşmasının ardından kürsüye gelerek konuşma yapan Murat Kapan “Huzurlarınızda Maltepe Belediye Başkan A. Adaylığımı İlan ediyorum” diyerek sözlerine şöyle devam etti “Sevgili dostlarım, yoldaşlarım partimin değerli temsilcileri, uzaktan ve yakından gelen tüm dostlarımız, değerli örgüt emekçileri ve tüm misafirlerimiz. Bu gün burada bulunarak beni onurlandırdığınız için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
Bu açıklamayı siz yoldaşlarımın önünde ve bu önemli yerde daha öncede, 2009’da devrim ateşinin yakıldığı yer olan Maltepe ilçemde ilan etmekten büyük heyecan ve mutluluk duyuyorum.

Değerli yoldaşlarım ben sizi, sizlerse beni tanıyorsunuz. Ömrümü geçirdiğim her sokağında birçok anımın olduğu her kesimden yaşayanın benim için değerli olduğu Maltepem de tanıyor.
1981 yılında abilerimle beraber binbir çaba ve mücadele ile kurduğumuz, her kuruşunda alın terimiz olan aile şirketimiz ile ticari hayatım başlamış oldu. Her biri Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda vatan sevgisiyle dolu 3 evlada sahibim. Bu vesileyle bana bu yolda büyük fedakârlık ve destek veren sevgili eşime ve çocuklarıma da çok teşekkür ediyorum. En önemliside canım anam. Onun dualarıdır beni ayakta tutan, Yaşına rağmen yorulmadan hep yanımda,Bu günde aramızda, yanımızda, Ellerinden saygı ile öpüyorum.
Değerli dostlarım kendi halinde bir iş adamı iken bu noktaya gelişimin siyasete girişimin öyküsünü de kısaca paylaşmak istiyorum. Ticari hayatım boyunca birçok sivil toplum örgütünde aktif olarak görev aldım. Birçok derneğin kurucu başkanlığını ve üyeliğini yaptım ve halen de yapmaya devam ediyorum.
“YAŞAMIMIN HER ALANINDA ÖRGÜTLÜ MÜCADELEYE İNANDIM”
Yaşamımın her alanında örgütlü mücadeleye inandım ve bunun için çaba harcadım diyen Murat Kapan sözlerini şöyle sürdürdü “Sonunda bu edindiğim tüm bilgi ve tecrübemi, sosyal sermayemi, Partim Cumhuriyet Halk Partisinde siyasete başlayarak taçlandırmak istedim.
2009 yerel seçimlerinde değerli örgütümüz ve Sayın Belediye Başkanımızla beraber seçim sürecinde görev aldım. Sağ iktidarın Maltepe’de 17 yıllık saltanatının yıkılmasında emek harcadım. Seçim sonrası sosyal demokrat bir yönetim, halk için hizmet, sola yakışır bir belediyecilik içinde, bir süre katkı sunmaya devam ettim.
2011 genel seçimlerinde ise kendimi daha hazır hissettiğim için yoldaşlarım ve parti büyükleriminde teşvikleri ile Milletvekili Aday Adayı olarak yepyeni bir yola girdim. Bu süreçte istanbul’da bilhassa genç arkadaşlarımla güzel bir çalışmaya imza attık. Ancak istanbul’da sıralamada yer bulamadık.
Hiç kırılmadım, üzülmedim, istifa etmedim, aday olana da destek oldum, yani partililik görevimi yerine getirdim. Ancak bir gün sonra Genel Merkezimizden gelen bir telefonla Türkiye’de 4 kontenjan adayından biri olarak memleketim olan Kahramanmaraş’ta milletvekili adayı olduğum bildirildi.
Sayın Genel Başkanımın talimatı ile gittiğim memleketim Maraş’ta seçim süresince gitmedik ilçe, köy, mahalle bırakmadan çalıştım. Daha önce ki son 2 seçimde 1 milletvekilinin bile çok zor çıktığı Maraş’ta, bir önceki seçime göre 23 bin oy arttırarak AKP ‘nin dizlerinin titremesine katkı sunmaktan büyük onur duydum” dedi.
Bugünde, çok zorlu, çok meşakatli ama son derece onurlu bir göreve talip oluyoruz. Maltepe’yi yönetmeye talip oluyoruz.
“ZAFERE ULAŞACAĞIMIZA İNANCIM TAM”
Çünkü kazanacağımıza, başaracağımıza, zafere ulaşacağimıza olan inancım tam da işte bu yüzden talip oluyorum.  Nerden mi geliyor bu inancım? Gençlerden ve kadınlardan geliyor bu inancım. Taksim gezi parkında faşizme, baskıya, gaza, copa, tazzikli suya ve tomaya karşı direnen gençlerimizden ve kadınlarımızdan aldığımız güç ve cesaretten dolayı inancım tam.
Zafer sokak ta dostlarım,   çözüm sokak ta”  Koltuklar makamlar, onların olsun bende sokaktayım. Kendim için değil halkım için sokaktayım. Siyaset yapan halkı için yapar, yapmalıdır. “Halk hükümet’ten korktuğu zaman diktatörlük, İktidar halktan korktuğu zaman Devrim olur.”
İktidar tomanın, panzerin, biber gazının arkasına sığınsın. Bu halk tomanın, biber gazının ve panzerin karşısında durur. Direne direne kazanacağız yoldaşlar. Burdan bir kez daha direnen tüm yoldaşlarımıza selam gönderiyorum. Bu yola çıktığım da ailemden görüş aldım ve onların desteğini aldım. Sonra uzun zamandır beraber yol yürüdüğüm dostlarımla çok önemli görüşmeler yaptım. Bazı kararlar aldık ve nihayetinde bugün burada sizlerin huzurunda, örgütümün huzurunda, dostlarımın huzurunda aday adaylığımı ilan ediyorum.
“NEDEN ADAY OLDUM”
Maltepeye olan sevdamdan dolayı, Maltepe halkına olan hizmet aşkımdan dolayı aday oldum. şeklinde sözlerini sürdüren Murat Kapan konuşmasına şöyle son verdi. “Burada sizlerin huzurunda Maltepe halkına söz veriyorum. Belediye başkanı olduğumda kapısı halkına daima açık, ulaşılabilen, sırtını örgütüne dönmemiş, onları dinleyen ve anlayan bir Belediye Başkanı olmak için adayım. Maltepe’yi bir kez daha kazanmak, buradan İstanbul Anakenti kazanmak ve Ankara’yı kazanmak için, Genel Başkanımız Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU’nu Başbakan yapmak için adayım.
“MALTEPE HALKINA SÖZ VERİYORUM”
Şeffaf bir yönetimle hesap vermeye her daim hazır olan bir Belediye Başkanı olmak için adayım. Halkından uzak durmayan, kendini kaf dağında görmeyen, yola çıktıklarını yolda bulduklarıyla değiştirmeyen bir Başkan olmak için adayım.  Halkının derdini kendine dert eden, sizinle ağlayan sizinle gülen, içinizden biri olmaya devam eden, örgütüyle vatandaşıyla arasına duvar örmeyen, gerçek bir sosyal demokrat belediyecilik anlayışını hâkim kılmak için adayım. Bu makamlar, bu koltuklar geçiçidir. Esas olan insan olmaktır, Hiç kimseyi ötekileştirmeden herkesi bir ve eşit gören ayrımcılık yapmadan, hizmet etmeye adayım” dedi.
Murat Kapan’ın Aday adaylığını açıklamasının ardından ilçe binasında bulunan partililer ile birlikte davul ve zurna seçim irtibat bürosunun açılışı gerçekleştirildi. Murat Kapan’a destek vermek için gelen gençler ise “Durma İlerle Bu Gençlik Seninle” sloganlarıyla desteklerini dile getirdiler.
İlçe Binasında düzenlenen toplantının ardından Bağdat Caddesi üzerinde bulunan seçim irtibat bürosununun açılışı CHP Maltepe İlçe Başkanı Süleyman Kıpırtı, CHP eski İstanbul il teşkilatlardan sorumlu Başkan Yardımcısı Cemil Ekşi tarafından yapıldı.
İzdihamın yaşandığı açılışta binanın teras katında kokteyl düzenlendi. Düzenlediği görkemli açılış ile Murat Kapan Maltepe’de aday adayı açıklama şeklinde çıtayı yükseltmiş oldu.
BASIN ORDUSU TAKİP ETTİ
İlçe binasında düzenlenen toplantıya adeta basın ordusu katıldı. Pendik, Kartal, Tuzla ve Maltepe’nin aralarında bulunduğu bir çok ilçeden onlarca gazeteci düzenlenen toplantıyı takip etti.

📆 07 Temmuz 2013 Pazar 12:49   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR