MENÜ ☰
Şeref Bey Döner
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Flaş » Kartal Belediyesi Aşçılık okulu, 2012-2013 eğitim dönemi mezunlarını verdi
Kartal Belediyesi Aşçılık okulu, 2012-2013 eğitim dönemi mezunlarını verdi


Kartal Belediyesi Aşçılık okulu, 2012-2013 eğitim dönemi mezunlarını verdi. Hürriyet Yaşam Kalitesini Yükseltme Merkezi’nde düzenlenen törenle 116 kursiyer sertifikalarını aldı. Geleceğin aşçıları sertifikalarını ve plaketlerini Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Fügen Mavi, Kartal Halk Eğitim Merkezi Müdürü Resul Özdemir ve Kartal Halk Eğitim Aşçılık Okulu öğretmeni Ender Demir’in elinden aldı.
Hürriyet Yaşam Kalitesini Yükseltme Merkezi’nde düzenlenen törende konuşan Kartal Belediye Başkan Yardımcı Fügen Mavi, Kartal Belediyesi’nin kadınları iş hayatına teşvik ettiğini vurgulayarak, mezun olan kursiyerlere çalışma hayatında başarılar diledi. Tören kursiyerlerin hazırladığı yemek, pasta ve tatlı sunumuyla son buldu.
11 aylık aşçılık eğitimini tamamlayan kursiyerler, dünya mutfağından, yöresel yemeklerin yapımına, meze, çorba çeşitlerinden, tatlı ve pasta yapımına kadar öğrenme ve tatbik etme olanağı yaşadılar. Eğitimlerini tamamlayan sertifikalarını alan kursiyer aşçı ve aşçı yardımcısı ünvanlarıyla restoranlarda, otellerde, huzur evlerinde ve kreşlerde çalışabilecek.Kartal Belediyesi Aşçılık Okulu’ndan bugüne kadar dört yıl içinde 420 kursiyer sertifika aldı.

📆 08 Temmuz 2013 Pazartesi 11:49   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR