MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Eğitim, Etkinlikler, Manşet » Sultanbeyli Eğitim Bir-Sen Üyelerini Piknikte Buluşturdu
Sultanbeyli Eğitim Bir-Sen Üyelerini Piknikte Buluşturdu


Sultanbeyli Eğitim Bir-Sen, Eğitim Öğretim yıllı boyunca yoğun bir tempo ile çalışan üyelerine okulların tatil olmasıyla birlikte düzenlemiş olduğu ‘Boğaz Turu’nun ardından bir de piknik programı düzenledi.
Eğitim Bir-Sen Sultanbeyli İlçe Yönetimi, aileleri ve çocukları ile birlikte üyelerini Formula1 pistinin yakınlarındaki Tuzla Belediyesi Piknik alanında düzenlediği yılsonu pikniğinde bir araya getirerek,  üyelerin ve ailelerinin tanışma ve kaynaşmalarını da sağlamış oldu.
Kendi araçları ile piknik alanına gelen üyelerin yanında aracı olmayan üyelere de sendika yetkilileri araç tahsis etmişlerdi. Piknik malzemelerinin sendika tarafından karşılandığı organizasyonda, malzemeler ilçe yönetimi tarafından kimi zaman okul okul kimi zaman ailedeki kişi başına taksim yapılarak dağıtıldı. 500’ün üzerinde kişinin katıldığı piknikte yakılan mangallar sonucunda yemeklerini yiyen üyeler sonrasında değişik oyunlar oynayarak stres attılar. Piknik organizasyonunda çocuklar da unutulmamıştı. Çocuklara çeşitli oyuncaklar dağıtan sendika ilçe yönetimi sonrasında da çocuklar arasında çeşitli yarışmalar düzenlediler. Bilgi kültür yarışması, halat yarışması, koşu yarışı gibi yarışmaların en renkli olanı ise yoğurt yarışması idi. Yarışmalarda birinciliği elde eden yarışmacılara da uçurtmalar ve sendika logolu madalyalar verildi.
Piknik organizasyonunu değerlendiren Başkan Şit, ; Bu tip organizasyonlar üyeler arasında ki birlik beraberliğin gösterilmesi ve kaynaşma adına önemlidir. Üyelerimizle yakından görüşme ve onların istek ve temennilerini dinleme fırsatı buluyoruz diyen Şit, Sultanbeyli de üye sayımız 800’e dayandı. Üyelerimizin destekleri sonucunda Sultanbeyli’de ve Türkiye’de sendikamız büyümeye devam ediyor. İlçede en güçlü ve en aktif sendika oluşumuzun yanında yetkili sendika oluşumuz da açık ara farkla devam ediyor. Bu süreçte emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum, dedi.
Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Sultanbeyli İlçe Başkanı Murat Şit, ülkemizin sıcak gündemiyle ilgili de bazı açıklamalarda bulundu.  Birkaç ağacın bahane edilerek başlatılan gezi eylemlerin ülkemizin birlik beraberliğine ve huzurunu bozmaya yönelik olduğunu bu eylemlerin arkasında dış güçler ile ülkemizdeki faiz lobisinin bulunduğunu ifade eden başkan Şit, Memur Sen ailesi olarak Türkiye’yi karıştırma ve istikrarsızlığa sürükleme projesini asla tasvip etmiyoruz ve bu olayları kınıyoruz, dedi.
Tuzla Belediyesinin Piknik alanı olan Akfırat’ta düzenlenen piknik etkinliğine Sultanbeyli Belediye Başkan Yardımcısı Necdet Dursun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Vefa Vedat Budak, Eğitim Bir Sen İstanbul 4 Nolu Şube Başkan Yardımcısı Bilgihan Güler, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Kara, Eğitim Bir Sen Sultanbeyli ilçe yönetimi,  birçok okul müdürü, memur, hizmetli ve öğretmenler ile  aileleri ve çocukları olmak üzere 500’ün üzerinde kişi katıldığı görüldü.

📆 08 Temmuz 2013 Pazartesi 12:36   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR