MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Flaş » Kartal’da mahalle Muhtarları ile 51.toplantı gerçekleştirildi.
Kartal’da mahalle Muhtarları ile 51.toplantı gerçekleştirildi.


Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün, Kartal’da bulunan 20 mahallenin muhtarı ile her ay yaptığı toplantıların 51.si Kartal Belediyesi Ekolojik Eğitim Çadırı’nda düzenlendi.
Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün başkanlığında yapılan toplantıya Başkan Danışmanları, Kartal Kent Konseyi Başkanı İbrahim Yazıcı, Kartal Belediye Başkan Yardımcıları ve Belediye Daire Müdürleri, Meclis Üyeleri ve Kartal’da bulunan 20 mahallenin muhtarı katıldı.
Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, toplantının açılışında yaptığı konuşmada Uğur Mumcu Mahallesi’ndeki halk oylamasından Cevizli Tekel arazisine kadar Kartal’ı ilgilendiren birçok konuya değindi.  Seçim bildirgesinde halkın onay vermeyeceği hiçbir projeye onay vermeyeceklerini bir kez daha hatırlatan ve Uğur Mumcu’daki park alanı halkoylamasına benzer bir oylamanın Cevizli Tekel arazisi için de uygulanabileceğini belirten Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, “ Cevizli’de Tekel arazisi üzerine Şehir Üniversitesi kurulması planlanıyor. Biz hep üniversiteye karşı olmadığımızı ifade ettik.  Orada üniversite olabilir. Ama biz ‘yeşil alan üzerine’ yapılmak istenen 220 bin metrekarelik inşaata karşıyız, yeşilin yok edilmesine karşıyız. Belki orası için de bir halkoylaması gerekli olacak” dedi.
Konuşmasında Kartal Belediyesi’nin yapımı devam eden yeni hizmet binasının yakınında yer alan Cuma pazarının durumu hakkında bilgi veren Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, “Cuma pazarının olduğu yerde bulunan belediye binası hızla şekilleniyor. 2 aya kadar inşallah orada olacağız. Bu durumda o binanın etrafında pazar yeri olması mümkün değil. O Pazar ya kaldırılacak ya da yeni bir yer bulunacak. Büyükşehir Belediyesi, Pazarcılar Odası’na bu konuda herhangi bir yardımda bulunmuyor. Biz yardıma kalktık. Ama bir baktık ki birtakım arkadaşlar örgütlemişler, bunun içinde muhtarlar da var. Sen muhtarsın, aynı sandıktan çıktın. Toplumun liderisin, çözüm söyleyeceksin” dedi.

“Taş Heykel Sempozyumu Kartal’ı Uluslararası Alana Taşıyacak”
Haziran ayı boyunca Kartal’da devam eden III. Uluslararası Kartal Taş Heykel Sempozyumunu değerlendiren Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, heykellerden 3’ünün Nevşehir’deki Sosyal Tesislerde yer alacağını belirterek “ Taş Heykel sempozyumu bu sene çok daha fazla gözümüze hitap etti. Nevşehir turist alan bir bölge ve heykellerin orada sergilenmesi, Kartal’ın uluslararası alanda tanınmasını sağlayacaktır. Diğer yandan yine geçtiğimiz ay içinde Kent Konseyi başkanlığında büyük bir satranç turnuvası düzenlendi. Katılım çok genişti. Kartal Belediyesi’nin satranç takımı, Uluslararası 20. Karadeniz Ereğlisi Satranç Turnuvası’nda 1., 2. ve 3. olarak Kartal’a döndüler” ifadesini kullandı.
“Kartal’da Deprem Dönüşümü Devam Edecek”
Kartal’da deprem dönüşümü çerçevesine yıkımların devam ettiğini vurgulayan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, geçtiğimiz günlerde Hürriyet Mahallesi’nde Emre Sitesi’nin yıkımını hatırlattı ve “ Kentsel dönüşüm değil deprem dönüşümü hızla devam ediyor. Bir de parklarımız var. Biz Kartal Belediyesi olarak park yapıyoruz. Bazıları ‘her yer park oldu’ diyerek bizi eleştiriyor. Oysa modern ve yaşanabilir bir kentin %12-17’si parklardan oluşmalı. Biz ise şu ana kadar yaptıklarımızla %5’leri bile geçebilmiş değiliz“ dedi
Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün konuşmasının ardından 20 mahallenin muhtarı, tek tek söz alarak taleplerini ve düşüncelerini dile getirdiler. Muhtarları dinleyen Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, imar konusuna değindi. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, “Mülkiyet kutsaldır. İmarda vatandaşın mülkü nerede çiziliyse esas odur. İmar çizgisi neredeyse kaldırım oradan başlamalı. Vatandaşın yol olarak kullanacağı yeri mülk sahibi kullanmamalı, mülk sahibinin yerini de vatandaşlar kulanmamalı. Daha önce Hürriyet’te bu yaşandı. Bugüne kadar olmaması gereken yerde sokak olmuş, cadde geçmiş. Oysa orası vatandaşın yeri. Şimdi belediyenin etrafını temizliyoruz. Kaldırımları kaldırıyoruz, oralara yeni bir şeyler yapacağız. Asfaltın hemen altından elektrik kabloları geçiyor. Su var, gaz var ama bunlar, yasaya ve yönetmeliğe uygun yapılmamış. Altyapıyı buralarda değiştirmek, düzeltmek zorundayız” dedi.

“Atatürk’ün Yolunda Yürümeye Devam Edeceğim”
Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, toplantının sonunda bir gazetede yer aldığını belirttiği “Türkiye ileri demokrasi aşamasına gelecekse Kemalizm gömleğini çıkartmalıdır” ifadesini değerlendirdi. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, ”Ben CHP’ye 1969’da girdim ve partimin felsefesinden, ilkelerinden hiçbir tarihte rahatsızlık duymadım. Bazılarının söylemlerinin yanlış olması, CHP’nin altı okunun yanlış olduğu anlamına gelmez. Kemalizm gömleğini çıkartmış bir Türkiye Lozan’dan vazgeçmiş, Misak-ı Milli sınırlarından ve bağımsızlığından vazgeçmiş bir ülke olacaktır. CHP olmasaydı Gezi Parkı olaylarında yağma olabilirdi. CHP’li milletvekilleri orada kalkan olmasaydı ölümler daha fazla olabilirdi. Mısır’ın bir benzerini bu ülke yaşamış olurdu. CHP’nin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda ömrüm yettiğince yürümeye devam edeceğim” dedi
Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, konuşmasının sonunda Ramazan ayının tüm ülke ve dünya için hayırlı olması temennisinde bulundu.

📆 10 Temmuz 2013 Çarşamba 10:35   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR