MENÜ ☰
Şeref Bey Döner
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Belediye, Flaş, Pendik » Engelli vatandaşlar için ‘Aktif Yaşam Merkezi
Engelli vatandaşlar için ‘Aktif Yaşam Merkezi


İstanbul Kalkınma Ajansı Mali Destek Programı kapsamında kurulacak ‘Aktif Yaşam Merkezi’nde Pendik’te yaşayan 0-24 yaş arası engelli çocuk ve gencin hareket kapasitelerini artırmaları, fiziksel ve psikolojik olarak aktif bir yaşam sürdürebilmeleri amaçlanıyor.

0-24 yaş arası engelli çocuk ve gencin hareket kapasitelerini artırmak amacıyla bir ‘Aktif Yaşam Merkezi’ kuruluyor. İstanbul Kalkınma Ajansı Mali Destek Programı kapsamında ajanstan alınan 995.353,00 TL hibe ile hayata geçirilecek olan “Aktifim Toplumun İçindeyim; Özel Gereksinimli Çocuk Ve Gençler İçin Fiziksel Aktivite Merkezi” Projesi, Gedik Üniversitesi koordinatörlüğünde Pendik Belediyesi ve Pendik Kaymakamlığı ortaklığında yürütülecek. Kurulacak merkez ile her engel grubundan 0-24 yaş arasında çocuk ve gençlerin hareket kapasitelerini artırmaları, fiziksel ve psikolojik olarak aktif bir yaşam sürdürebilmeleri amaçlanıyor.
Eğitimler 16 ay sürecek
Projeden yararlanabilmek amacıyla ilçe sınırları ikamet etmek yeterli. Ancak fiziksel aktiviteye katılımlarında sağlık yönünden sakınca olmadığı hekim raporu ile belgelen, ağır davranış problemleri bulunmayan, iletişime açık ve fiziksel aktivite gereksinimi üst düzeyde olan engelliler bu merkezden faydalanabilecek. 16 ay boyunca sürecek eğitimlerde 50 gönüllü üniversite öğrencisi, 10 eğitmen ve 10 özel eğitim ve rehabilitasyon uzmanı görev alacak. Ayrıca ailelere yönelik beslenme, sağlık, fiziksel aktivite, çocuk yetiştirme yöntemleri gibi farklı konularda seminerler verilecek.

📆 10 Temmuz 2013 Çarşamba 10:39   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR