MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Belediye, Etkinlikler, Flaş, Sultanbeyli » Sultanbeyli’de Ramazan Coşkusu
Sultanbeyli’de Ramazan Coşkusu


Ramazan’ın gelmesiyle birlikte Sultanbeyli de o kutlu atmosfere girdi.

Ramazan etkinlikleri kapsamında ilk sokak iftarı Mecidiye Mahallesi’nde binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşti. İftar ve teravih namazı sonrasında Ramazan’ın coşkusu Kent Meydanı’na taşındı. İftar programı öncesinde ise çocuk şenliği düzenlendi.
Her yıl Ramazan ayında binlerce kişiyi aynı iftar sofrasında buluşturan Sultanbeyli Belediyesi, bu sene de geleneği bozmadı. Belediye bu kapsamda binlerce kişiyi Mecidiye Mahallesi’nde kurduğu iftar sofrasında buluşturdu. İftar programına Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’in yanısıra AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Celal Erdoğan, AK Parti Sultanbeyli İlçe Başkanı Ali Sevinç, mahallenin kanaat önderleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
“İlçe Halkıyla Buluşuyoruz”
İftar programında konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, sokak iftarlarında ilçe halkıyla biraraya gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti. Keskin, Ramazan ayı boyunca bu etkinliklerin Ramazan’ın ruhuna uygun olarak yapılacağını söyledi.  Amaçlarının ilçe halkına daha iyi hizmet sunabilmek olduğunu ifade eden Keskin, “Göreve geldiğimiz günden bu yana bunun için çalışıyoruz. Bütün gayretimiz her zaman bu yönde oldu” dedi.
İftar programına katılanlara ilçede son yıllarda yapılan çalışmalarla ilgili detaylı bilgiler aktaran Başkan Keskin, “TEM bağlantı yollarıyla ilçemize yatırım gelmeye başladı. Askerlik Şubemiz ve Hükümet Konağımız yapıldı. Yeni kavşaklar, yollar, alt yapı ve üst yapı çalışmalarımız devam ediyor.” dedi. Gölet Projesi’ne de değinen Başkan Keskin, “Her yıl yapılacak diye beklediğimiz Gölet Projesi yakında tamamlanacak ve Anadolu yakasının en büyük sosyal tesislerinden biri olacak.” dedi.  Mecidiye Mahallesi’ndeki büyük hizmetlere değinen Keskin,  “Mecidiye Köprülü Kavşağımızı hizmete açtık. İstanbul Gençlik Merkezimiz ve Toplum Ruh Sağlığı Merkezimiz yine burada hizmet veriyor. Kısa süre önce açılışını gerçekleştirdik” şeklinde konuştu.
“Kaldırım Çalışmalarına Ağırlık Verildi”
Yapılan çevre düzenlemeleri ile alt ve üstyapı çalışmalarını anlatan Keskin,  “İlçemizde park sayısı arttı. Asfalt eksiklerimizi giderdik. Gerekli çalışmalar yapılıyor. Bu sene kaldırım çalışmalarımıza ağırlık verdik.” dedi.
İftar programına katılan AK Parti Sultanbeyli İlçe Başkanı Ali Sevinç de “Ramazan’ın şu mübarek gününde Rabbim birliğimizi bozmasın. Hep birlikte Ramazan’ın ruhuna uygun programlar gerçekleştiriyoruz.” şeklinde konuştu.
Mecidiye Mahallesi’nde düzenlenen iftarın öncesinde ise çocuk şenliği düzenlendi. Minikler Karagöz ve Hacivat ile eğlencenin tadına varırken, çeşitli oyunlarla da zevkli anlar yaşadı.
Mecidiye Mahallesi’nde açılan iftarın ardından Kent Meydanı’nda çeşitli etkinlikler düzenlendi. İftar sonrası ilçe halkı Prof. Dr. Mehmet Emin Ay’ın sohbetini dinlerken, teravih sonrasında ise Sami Savni Özer birbirinden güzel tasavvuf müziği eserleri seslendirdi.
Burada gerçekleşen programa ilçe halkının yoğun katılımı vardı.

📆 13 Temmuz 2013 Cumartesi 10:28   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR