MENÜ ☰
Şeref Bey Döner
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Genel, Manşet » TÜMKASDER Öğrenim Gören Öğrencilerimiz İçin Organik köy Pazarı
TÜMKASDER Öğrenim Gören Öğrencilerimiz İçin Organik köy Pazarı


TÜMKASDER Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Meral Çetinkaya:Her Pazar Günü Organik Köy Pazarımız Devam Ediyor

Büyük sosyal projelere imza atan Tümkasder, öğrenim gören ve hali vakti yerinde olmayan öğrenciler için, Çorlu’daki genel merkezinin önünde her pazar günü, Kastamonu, ilçeleri ve köylerinden elde edilen organik ürünlerden oluşan lezzetli ürünleri Çorlu’lulara sunmaya devam ediyor.
Tüm Kastamonulular Derneği (Tümkasder), kurulduğu günden bu yana, dernekçilik anlamında Çorlu’ya çok farklı şeyler kazandırdı. Her pazar günü saat 07.00-11.00 saatleri arasında dernek merkez binasının önünde kurduğu köy halk pazarıyla, organik ürünleri halkın hizmetine sunmaya devam ediyor.
Tümkasder kadın kolları başkan yardımcısı Meral Çetinkaya, Tümkasder’in sosyal projelerin sürekli artarak devam edeceğini belirtti. Peygamberimiz (s.a.v) Efendimizin buyurduğu gibi  “Ümmetimin en hayırlısı insanlara faydalı olanıdır” Hadis-i Şerif’ini hatırlatan Meral Çetinkaya, Biz Tümkasder olarak sadece insanlara hizmet ve dualarını almak için faaliyetler yapıyoruz. Bu faaliyetlerimizden biride her Pazar günü tamamen organik ürünlerden oluşan; Köy süzme yoğurdu, Yayık tereyağı, köy yumurtası, köy somun ekmeği, ceviz, pekmez, kestane balı, tarhana, Kastamonu simidi, köy tarhanası, tamamen organik sebze ve meyve gibi birçok ürünlerimizi, dernek genel merkezimizin önünde halkımıza sunuyoruz. Özellikle organik köy pazarımızdan elde ettiğimiz gelirlerle, öğrenim gören ve hali vakti yerinde olmayan öğrencilerimize yardımcı olmayı çalışıyoruz” dedi.
Meral Çetinkaya, Çorlu ticaret ve sanayi odası karşısında bulunan TÜMKASDER genel merkezimiz önünde, her Pazar günü saat 07.00 ile 11.00 arası hizmet veren Köy pazarımıza üyelerimizi ve tüm çorlu halkımızı bekliyoruz.  Ayrıca öğrenim gören ve hali vakti yerinde olmayan öğrencilerimiz yararına kurduğumuz Tümkasder köy pazarımızdan bu güne kadar alış – veriş yaparak hizmetlerimize destek veren tüm kardeşlerimize teşekkür ettiklerini belirten Çetinkaya, şöyle devam etti:  Pazar gününü feda ederek, hizmet anlamında pazarda görev yapan başta yönetim kurulu üyelerimizden Ekrem Öztürk ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum dedi.

📆 15 Temmuz 2013 Pazartesi 16:31   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR