MENÜ ☰
ATOHM Fitness & Boxing
Kartal Gazetesi » Eğitim, Flaş, Gençlik » Meslek eğitimine destek,aydınlık geleceğe destek.
Meslek eğitimine destek,aydınlık geleceğe destek.


Ülke sanayilerinin gelişmesinde bilgi, beceri ve iş tecrübesine sahip kalifiye iş gücünün önemi
çok büyük. Yüksek ve verimli üretimi oluşturabilecek kalifiye iş gücü ise mesleki eğitim ve endüstri arasında kurulan köprü ile daha nitelikli sonuçlar vermekte.  “Meslek Eğitimine Destek Aydınlık Geleceğe Destek” adlı  projesi ile mesleki eğitime önemli katkılar sağlayan VİKO, bu alanda örnek çalışmalarını üç aşamada yürüterek aydınlık geleceğe destek olmaya devam ediyor.
Öğrencilerin Daha Kaliteli Meslek Eğitimine “Destek” İçin Laboratuvar…
VİKO, öğrencilerin teorik eğitiminin pratik beceriye dönüşmesi ve eğitim gördükleri alanda uygulamalı eğitim imkanı bulmalarına katkı sağlamak üzere her yıl bir endüstri meslek lisesine laboratuvar kuruyor. Geçtiğimiz yıllarda İSOV Dinçkök Endüstri Meslek Lisesi ve Atalar Endüstri Meslek Lisesi’ne elektrik tesisat laboratuvarı kazandıran VİKO, üçüncü laboratuvarı ise Samandıra Endüstri Meslek Lisesi’ne kazandırmak
üzere kolları sıvadı. Elektrik tesisatçılığı ve elektrik sektörüne paralel tüm uygulamaları mevcut olan laboratuvarlar, meslek lisesi öğrencilerinin bilgilerini pratik becerilere dönüştürmesinde önemli katkılar sağlıyor.
İş ve Sosyal Yaşamlarına “Destek” İçin Koçluk…
“Meslek Lisesi Memleket Meselesi” projesinin özel sektördeki diğer şirketlere devrolması ile oluşan program kapsamında VİKO çalışanları meslek lisesi öğrencilerine koçluk yapıyor. Programın hedefi meslek lisesi öğrencilerinin kişisel gelişimlerine destek olmanın yanı sıra iş ve sosyal hayata hazırlanmalarına da katkı sağlamak. Özel Sektör Gönüllüleri Derneği öncülüğünde iki yıl boyunca sürdürülecek projede VİKO’da çalışan 13 mühendis, meslek lisesi öğrencilerine zaman yönetimi, proje geliştirme, iş etiği, problem çözme ve sorumlu vatandaşlık gibi modüller ile koçluk yapacak. Birinci yılı tamamlanan projede ayrıca programa dahil olan öğrencilere staj ve burs imkanları da tanınıyor.
Hayat Başarılarına “Destek” İçin İstihdam…
Meslek eğitimine verdiği destek ile yerel kalkınmaya da destek olan VİKO, sürdürülebilir kalkınmanın ancak yerel kalkınma ile gerçekleşeceğine inanıyor. 2002 yılından bu yana Meslek Eğitim Merkezleri ile iş birliği yürüten kuruluş, ekonomik ve sosyal nedenlerle bir şekilde lise öğrenimine devam edemeyen ilköğretim mezunu öğrencilerin meslek eğitim merkezinde eğitimine devam etmesine destek oluyor. Bu kapsamda bugüne kadar 221 öğrencinin mezun olduğu projede, mezunların yüzde 70’i VİKO’da istihdam edilmiş.

Etiketler:
📆 23 Temmuz 2013 Salı 09:03   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR