MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Flaş, Genel, Manşet, Politika » Kamer Gök, CHP’li bayana çok sert tepki gösterdi
Kamer Gök, CHP’li bayana çok sert tepki gösterdi


CHP Kartal İlçe Başkanı Av. Kamer Gök kendi partilisine çok sert tepki gösterdi.

Kartal Belediye Başkanlığı için aday adaylık başvurusu yapan Mustafa Kul’un basın toplantısında Kul’u karalamaya yönelik provakatif bir girişimde bulunan CHP’li bir bayan üyeye İlçe Başkanı Gök, çok sert tepki göstererek kendisi hakkında gerekli işlemi yapacağını belirtti.

Mustafa Kul’un Kartal İlçe binasında aday adaylığı başvurusu yaptığı toplantıda, İlçe Başkanı Kamer Gök’ün ” Kul’un siyasi yaşamında Erzincandan üç dönem Milletvekilliği yaptığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevinde bulunduğu. Şimdi de, Kartal’dan aday olduğunu ifade ettiği sırada  belediye’de çalıştığı belirtilen bir bayan partilinin, Gök’ün konuşmasına provakatif bir şekilde müdahale ederek   “bağımsız aday da oldu”  demesine sert tepki gösteren Gök  “Her her kes kendi oyuna sahip çıkmalıdır. Her hangi bir partilinin adaya ilişkin rezervi varsa, kişisel oyunu o şekilde kullanma hakkına sahiptir. Ancaak, adaylık çalışması yapan bir sayın üyenin önüne geçerek, onu olumsuzlama yetkisi bulunamaz.

 

Ben Kartal İlçe Başkanı olarak etik kurallar dışına çıkan adaylar konusunda gerekli önlemi alabileceğim gibi, etik kurallar dışında çıkıp adayları taciz eden üyeler hakkında da işlem yapacağım. Bunun bilinmesini isterim.

Bu partinin adına, Sosyal Demokrat hareket adına kimsenin racon kesme yetkisi yoktur. Parti yetkililerinde de yoktur, İlçe Başkanında da yoktur” dedi.

 

Sosyal hareket “benim malım kötüdür” diyemez

İstanbul’un, Sosyal Demokrat  hareketin büyük itdidar yürüyüşünü temin etme gerçekleştirmesi bakamından önemli bir kent olduğunu söyleyen Gök  “Sosyal Demokrasiyi kendisine dert edinmiş, Sosyal Belediyeciliği içine sindirmiş, yurttaşın katılımına açık, yeni insanlarla yürümek gibi bir ciddi meseleyle, büşük bir sornula karşı karşıya olduğumuzu, bu partiye emek vermiş bir insan olarak ciddi bir sorumluluk içinde dik durarak deklere ediyorum”

Gök “adaylık başvurusu yapan her kes, bizim partimizin üyelerine emanettir. Onların ev sahipliğinde onların dayanışmasında yürüyüşünü sonlandırmak durumundadır. Hiç birimiz yetkililerimiz ve üyelerimiz adaylarımıza karşı önemli bir dayanışma ve nezaket göstererek yanında durmak zorundayız. Sosyal hareket ‘benim malım kötüdür’ diyemez böyle bir gelenek yoktur” dedi.

 

Etiketler: , , , , ,
📆 27 Temmuz 2013 Cumartesi 17:46   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR