MENÜ ☰
ATOHM Fitness & Boxing
Kartal Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Sivil Toplum » MEDİNE ’de 5 bin iftar, TÜMKASDER için iftihar
MEDİNE ’de 5 bin iftar, TÜMKASDER için iftihar


TÜMKASDER Medinede 5 bin kişiye iftar verdi.

MEDİNE ’de 5 bin iftar, TÜMKASDER için iftihar
Sosyal sorumluluk projeleriyle, yaptığı muhteşem organizasyonlarıyla farklılığını ortaya koyan TÜMKASDER, yine çok önemli bir Ramazan projesine imza attı. TÜMKASDER organizasyonunda Medine’de 5 bin kişilik bir iftar düzenlendi.
TÜMKASDER  Genel Başkanı Murat Çalık, TÜMKASDER ’in bir gönül ve sevgi birlikteliği olduğunu belirterek  “Dernek olarak birçok  etkinliğe imza attık. Ramazan ayının manevi donanımlarına en uygun şekilde yaptığımız organizasyonlarımızda Çorlu’da 500 ihtiyaç sahibi aileye her gün sıcak iftar yemeği veriyoruz. İhtiyaç sahibi ailelerimiz böylece Ramazan ayında sıcak yemeklerine kavuşmuş oluyorlar. İki cihan serveri Hz. Muhammed (s.a.v) buyuruyor ki  “Kim bir Müslüman kardeşine iftar vakti yemek yedirirse, onun sevabı kadar da kendisine sevap yazılır” Biz de Rasulullah (s.a.v) efendimizin bu ilahi buyruğuna en uygun şekilde ve Ramazanın manevi donanımlarına en uygun şekilde 30 Temmuz Salı günü Medine’de 5 bin kişilik bir iftar organizasyonu gerçekleştirdik.
“Sen olmasaydın Habibim ben bu Cihanı yaratmazdım” diye Allah (c.c)’unun övdüğü Rasulullahın medfun bulunduğu yerde ve mekanda bu organizasyonu gerçekleştirmiş olmanın gururunu yaşıyoruz.” dedi
TÜMKASDER olarak bu tür organizasyonlarının devam edeceğini sosyal sorumluluk projelerinin süreceğini belirten Çalık “Ramazan bizlere infakı birlikte iftar yapmayı oruçlunun halinden anlamayı ve fakir ile empati yapmayı getiriyor. Bizde üzerimize düşen sorumlulukları yaparak Ramazan ayının bize sağladığı değerleri sonuna dek yaşamalıyız ”diye konuştu.

📆 31 Temmuz 2013 Çarşamba 10:47   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR