MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Dikkat Çekenler, Manşet » Bayram: Güreşte Bir İleri Bir Geri
Bayram: Güreşte Bir İleri Bir Geri


Pehlivan olarak isim yapmış, aynı zamanda Samandıra eski Belediye Başkanı ve Anadolu Yakası İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Bayram, geçtiğimiz günlerde Danimarka’ da yapılan Dünya Büyükler Serbest ve Greko-Romen Güreş Şampiyonasında, serbest Güreş Milli takımımızın Dünya şampiyonu çıkaramamasına rağmen Greko-Romen Güreş Milli Takımımızın iki dünya şampiyonluğu ve takım halinde de birinci olmasının fevkalade sevindirici ve gurur verici olduğunu söyledi.

Nedenlerini Açıkladı

Spor’a ve özellikle güreşe olan ilgi ve sevgisi ile tanınan Samandıra’nın eski efsane Belediye Başkanı Abdullah Bayram, Serbest ve Greko-Romen Dünya Güreş Şampiyonası ile ilgili başarının ve başarısızlığın özetini yaptı. Greko-Romen stilde başarılı olurken, Serbest stilde başarısız olmanın çeşitli sebepleri olduğunun altını çizen Abdullah Bayram, “ Türk güreşinde bir geri bir ileri dönemi başladı. Greko-Romen sitilinde başarılı olunurken Serbest stilde başarılı olduğumuz söylenemez. Çünkü son yıllarda yapılan Dünya Şampiyonalarında altın madalyaya hasret kaldık. Buna rağmen Greko’da İKİ altın birden kazanılması bir yerde serbest stili bana göre, başarısız kılmış ve ikinci plana itmiştir” dedi.

Mutluluk Oldu

Greko-Romen Güreş Milli Takımımızı özellikle tebrik ediyorum.Hem takım halinde Dünya Şampiyonu oldular,hemde İKİ sıklette Dünya Şampiyonu çıkardılar.Bana göre bu çok büyük bir başarıdır.Hakikaten Greko’cular göğsümüzü kabarttılar ve Türkiye yi layık olduğu yere taşıdılar. Yanılmıyorsam 2006 yılında da şampiyon olmuşlardı. Üç yıl sonra yeniden şampiyon olmaları Türkiye için büyük bir mutluluk oldu.

Aynı başarıyı serbest güreşte de bekliyorduk ve görmek istiyorduk. Ne var ki Greko-Romencilerin gösterdiği başarıyı serbestçiler gösteremedi.

Tabana Yayacaksın

Türk milleti hakikaten güreşe düşkün. Ne var ki futbol revaçta görülüyor. Güreş basında ve Televizyonlarda çok az yer almasına rağmen sevilen bir spor damımızdır, güreş Türkün Ata sporu dur. Maalesef serbest stilde şampiyonluklara hasret kalmaya başladık. Serbest güreşi daha geniş bir tabana yayıp, geniş tabandan istikbal vaat eden sporcular seçme imkânına sahip olunacak. Ve birazda emek harcanacak ki, başarı gelsin. Ayrıca başarı çok çalışma ile elde edilir” diye konuştu.

Bayram, Türk güreşinin tüm dalları ile bir bütün olduğunu da sözlerine ekledi.

Fethi Satıcı

📆 15 Ekim 2009 Perşembe 11:21   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR